TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
největší zvířata
Plejtvák obrovský (foto: 123RF)

5. Krajta mřížkovaná

I když se nejedná o největší plaz světa, rozhodně je krajta mřížkovaná tou nejdelší svého druhu. Pochází z jihovýchodní Asie a může dosahovat délky téměř 10 metrů. Druhým nejdelším hadem je poté anakonda velká.

Když se krajta mřížkovaná krmí…

6. kožatka velká

A co takové želvy? Mezi nimi velikostí kraluje rozhodně kožatka velká. Ta má na délku až 2,7 metru. Zaujme vás také hmotností, nejtěžší želva vážila neuvěřitelných 932 kilogramů.

kožatka
Kožatka velká (foto: 123RF)

7. Medvěd hnědý

Naprosto největší suchozemský masožravec je medvěd hnědý. Tato medvědovitá šelma žije zejména v hlubokých lesích a horách, vzácně se může vyskytovat také v Česku. Spolu s ledním medvědem jsou největšími predátory na souši.

Na délku může medvěd měřit až 280 centimetrů, jeho hmotnost se může pohybovat kolem 350 kilogramů. Výška v kohoutku dosahuje až 150 centimetrů a medvědí drápy jsou až 10 centimetrů dlouhé. Takového predátora při procházce lesem rozhodně potkat nechcete.

Total
0
Shares
Související články
jezera
Read More

TOP 10: Nejlepší jezera v Evropě nejen na koupání

Ledovcové vody, alpské laguny a ohromující příroda všude kolem – evropská jezera zkrátka nabízejí širokou škálu aktivit a atrakcí bez ohledu na to, kam míříte nebo co zrovna hledáte. Evropská jezera jsou ideální pro letní dovolené, a to zejména tehdy, pokud zrovna nemusíte přeplněné pláže. V jejich prostředí ale objevíte i další sportovní vyžití. Ať už jsou ale vaše cíle (a představy o dovolené) jakékoliv, z této desítky jezer si zaručeně vyberete to pravé.
zdraví
Read More

10 bylinek pro podporu zdraví, které mít vždy po ruce

Dbát na silnou imunitu a celkové zdraví každého z nás není na škodu nikdy. Podpořit zdraví můžete pomocí nejrůznějších doplňků stravy. Mnohem přirozenější však je důvěřovat bylinkám. Už naše babičky totiž věděly, že byliny dokážou pomoci s kdejakou zdravotní komplikací.
Total
0
Share