TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
největší zvířata
Plejtvák obrovský (foto: 123RF)

5. Krajta mřížkovaná

I když se nejedná o největší plaz světa, rozhodně je krajta mřížkovaná tou nejdelší svého druhu. Pochází z jihovýchodní Asie a může dosahovat délky téměř 10 metrů. Druhým nejdelším hadem je poté anakonda velká.

Když se krajta mřížkovaná krmí…

6. kožatka velká

A co takové želvy? Mezi nimi velikostí kraluje rozhodně kožatka velká. Ta má na délku až 2,7 metru. Zaujme vás také hmotností, nejtěžší želva vážila neuvěřitelných 932 kilogramů.

kožatka
Kožatka velká (foto: 123RF)

7. Medvěd hnědý

Naprosto největší suchozemský masožravec je medvěd hnědý. Tato medvědovitá šelma žije zejména v hlubokých lesích a horách, vzácně se může vyskytovat také v Česku. Spolu s ledním medvědem jsou největšími predátory na souši.

Na délku může medvěd měřit až 280 centimetrů, jeho hmotnost se může pohybovat kolem 350 kilogramů. Výška v kohoutku dosahuje až 150 centimetrů a medvědí drápy jsou až 10 centimetrů dlouhé. Takového predátora při procházce lesem rozhodně potkat nechcete.

Total
0
Shares
Související články
zdraví
Read More

10 bylinek pro podporu zdraví, které mít vždy po ruce

Dbát na silnou imunitu a celkové zdraví každého z nás není na škodu nikdy. Podpořit zdraví můžete pomocí nejrůznějších doplňků stravy. Mnohem přirozenější však je důvěřovat bylinkám. Už naše babičky totiž věděly, že byliny dokážou pomoci s kdejakou zdravotní komplikací.
dovolená
Read More

Top 10 míst pro zimní dovolenou

Zima je tady a s ní přichází čas na zasněžené dobrodružství! Pokud váháte, kam vyrazit na zimní dovolenou, máme pro vás Top 10 míst, která vás okouzlí svou krásou a nabídnou nezapomenutelný zážitek. Od horských středisek se sjezdovkami po kouzelná města plná vánoční atmosféry – naše výběr zimních destinací slibuje skvělý mix dobrodružství a odpočinku pro každého milovníka zimních radovánek.
Total
0
Share