TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
největší zvířata
Plejtvák obrovský (foto: 123RF)

8. velemlok čínský

Na jihovýchodě Asie můžete narazit také na největšího obojživelníka, který na délku měří až 183 centimetrů a jeho hmotnost dosahuje neuvěřitelných 64 kilogramů. O něco menší, přesto však velký obojživelník, je také velemlok japonský.

Velemlok čínský v celé své kráse.

9. veleskokan goliáší

Titulem největší žáby světa se může pyšnit veleskokan goliáší, který pochází z Guineje. Tato obrovská žába může vážit až 3,2 kilogramu a na délku měří dokonce 33 centimetrů bez nohou.

Tak trochu větší žabička.

10. měsíčník svítivý

Pokud škrtneme všechny paryby, kam patří obří žraloci nebo rejnoci, pak je největší rybou měsíčník tvarovaný. Ten má rozpětí ploutví neuvěřitelných 4,2 metru a délkou dosahuje téměř 3,5 metru. Jeho hmotnost se pohybuje kolem 2 300 kilogramů.

Měsíčník svítivý

Všichni tito velikáni mají jedno společné — respekt celého světa a přírody. Nikdo z nás by se nechoval klidně, kdyby ve volné přírodě narazil na jednoho z těchto obrů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

TOP 10: Úžasná fakta, co ukrývají pyramidy v Gíze

Total
0
Shares
Související články
Read More

TOP 10 Nej z oceánů

Oceány pokrývají přes 70% povrchu Země a věřte nebo ne, ale 94% všech vodních zdrojů na naší planetě…
nejjedovatější
Read More

TOP 10: Nejjedovatější zvířata na světě

V divoké přírodě je tolik krásných míst a tvorů, kteří stojí za trochu dobrodružství. Bohužel se nachází ve světě zvířat i mnoho životu nebezpečných druhů, a to nejde jen o predátory. Podívejte se na ty nejjedovatější zvířata na světě, s nimiž rozhodně není dobré se setkat. Většina z nich naštěstí žije mimo území Česka.
Total
0
Share