TOP 10: Rostliny pro začátečníky, které přežijí i občasnou chybu

Vždycky u kamarádů obdivujete vesele kvetoucí rostliny na poličkách nebo parapetu, zatímco vám doma uschne i umělá kytka? Pokud s pěstováním rostlin nemáte zkušenosti, je na čase to změnit.
rostliny
Nejste špatný pěstitel, jen jste začal špatně. (foto: pexels/Karolina Grabowska)

5. Dracena

Dracena je též známá jako dračí rostlina, vítá rovněž velmi vlhké oblasti. Nízká vlhkost způsobuje, že jejich listy vysychají a odumírají. Dracaenas také filtrují vzduch všech toxinů a nečistot. Tento typ rostlin upřednostňuje nízké osvětlení.

dracena
Draceny skvěle filtrují vzduch. (foto: 123RF)

6. Aloe vera

Této léčivé rostlině se výstižně říká rostlina nesmrtelnosti díky tomu, že tak snadno neumírá. Vlastnosti aloe vera lze využít k léčbě řídnoucích vlasů a lupů třením uříznutého listu na pokožce hlavy. Aloe lze také použít jako lék na drobné ranky způsobené holením.

aloe
Listy aloe vera mají doslova léčivou moc. (foto: pexels/Devon Rockola)

7. Měsíční kaktus

Měsíční kaktus potřebuje jen minimální zálivku a snese méně světla než mnoho jiných druhů kaktusů. Také nepotřebuje velké hnojení. Stačí ho zasadit do květináče s drenážními otvory a rychle propustnou zeminou. Zalévejte ho pouze tehdy, když půda téměř vyschne, protože přemokření může způsobit hnilobu a další problémy. 

kaktus
Měsíční kaktus je vlastně rozkošný. (foto: 123RF)

Total
0
Shares
Související články
nejmenší
Read More

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

Velká zvířata nás fascinují, ty nejmenší pak příliš nevnímáme. Přesto jsou na světě malí rekordmani z říše zvířat, kteří nás mohou ohromit – a rozhodně se nejedná jen o brouky a jiné bezobratlé živočichy. Jak velký je třeba nejmenší had na světě? Pokud se normálně hadů bojíte, tohoto byste si patrně ani nevšimli.
Total
0
Share