TOP 10: Rostliny pro začátečníky, které přežijí i občasnou chybu

Vždycky u kamarádů obdivujete vesele kvetoucí rostliny na poličkách nebo parapetu, zatímco vám doma uschne i umělá kytka? Pokud s pěstováním rostlin nemáte zkušenosti, je na čase to změnit.
rostliny
Nejste špatný pěstitel, jen jste začal špatně. (foto: pexels/Karolina Grabowska)

8. Mírová lilie

Mírové lilie, též lopatkovec, jsou tropické rostliny, které jsou oblíbené pro pěstování uvnitř. Vyznačují se velkými, oválnými, tmavě zelenými, lesklými listy a kvetou bílými nebo žlutými květy. Klíčem k péči o ně je umírněnost: Mají rády relativně vlhkou půdu a filtrované sluneční světlo.

lopatkovec
Když lopatkovec kvete, je to krása. (foto: 123RF)

9. Begonie

Voskové begonie jsou vesele kvetoucí rostliny, které se pěstují uvnitř i venku. Jejich květy jsou obvykle růžové, červené, bílé a dokonce i dvoubarevné. Jsou to tropické rostliny, takže preferují poměrně teplé a vlhké prostředí.

rostliny
Begonie mají mnoho podob, stačí si vybrat. (foto: 123RF)

10. Kalanchoe

Kolopejka je skvělá pro začátečníky, protože vyžaduje malou péči, ale hodně vrací, včetně jasných květů, které kvetou po dlouhou dobu. Kalanchoe se daří při různých teplotách.

kalanchoe
Kalanchoe prozáří každý domov. (foto: pexels/Kaboompics)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Top 10: Nejmenší zvířata na světě, která vás ohromí právě velikostí

TOP 10 Potraviny, které naleznete ve své kuchyni a fungují podobně jako konvenční antibiotika

Total
0
Shares
Související články
nejjedovatější
Read More

TOP 10: Nejjedovatější zvířata na světě

V divoké přírodě je tolik krásných míst a tvorů, kteří stojí za trochu dobrodružství. Bohužel se nachází ve světě zvířat i mnoho životu nebezpečných druhů, a to nejde jen o predátory. Podívejte se na ty nejjedovatější zvířata na světě, s nimiž rozhodně není dobré se setkat. Většina z nich naštěstí žije mimo území Česka.
Total
0
Share