TOP 10: seznam staveb, které za svůj život musíte navštívit

Tentokrát si představíme 10 míst, která byste měli během svého života určitě navštívit. Najdete je z dobrého důvodu v každém cestovním průvodci. Nečekejte na takových lokalitách nějaké větší soukromí, i tak ale tahle desítka významných staveb stojí za to.
navštívit
Pohled na Empire State Building v New Yorku. (foto: depositphotos)

1. burdž al-arab / dubaj

  Burdž al-Arab je nejluxusnější pětihvězdičkový hotel v Dubaji a je jednou z těch staveb, které za svůj život musíte navštívit. Je postavený ve tvaru plachetnice. Jeho základy na uměle vytvořeném ostrově sahají až do hloubky 40-45 metrů mořského dna. Původně měl stát na písku, ale jelikož by vrhal velký stín na jednu z nejpopulárnějších pláží, vytvořil se pro něj právě umělý ostrov.

  Hotel obsahuje 202 luxusně vybavených apartmánů a proslulé restaurace, z nichž byla jedna zařazená mezi TOP 10 restaurací světa.  Stavba hotelu se vyšplhala na jeden a půl miliardy dolarů.

  dubaj
  Burdž al-Arab v Dubaji (foto: depositphotos)

  2. eiffelova věž / paříž

  Eiffelova věž byla postavená letech 1887–1889 a měla zde stát původně po dobu 20 let. Už jen proto, že byla velmi často kritizována a pro Pařížany byla trnem v oku. Později se ale osvědčila jako rozhlasový a televizní vysílač, a proto byla zachována. Jméno má dle svého konstruktéra Gustava Eiffela.

  V dnešní době jsou na Eiffelovu věž Pařížané velice hrdí a stala se jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí a symbolem města.

  paříž
  Eiffelova věž (foto: depositphotos)

  3. koloseum / řím

  Tento amfiteátr byl postavený v době Římské říše a sloužil ke gladiátorským zápasům a veřejným podívaným. Měl pojmout 50 000 sedících diváků. Kromě gladiátorských her zde také docházelo k zápasům s divou zvěří a popravám. I když se po mnoha zemětřeseních a nájezdech zlodějů, kteří sem chodili krást kameny, stala z Kolosea zřícenina, stále se řadí mezi atrakce, které byste měli navštívit.

  koloseum
  Římské Koloseum (foto: depositphotos)

  4. hagia sofia / istanbul

  Hagia Sofia neboli chrám Boží moudrosti byl původně křesťanskou svatyní a největší katedrálou na světě. Následně se z budovy stalo muzeum a teď slouží jako mešita. Práce na vnitřní výzdobě trvaly více než sto let. Dodnes je symbolem celého Istanbulu a nejvýznamnější památkou z dob byzantské říše. Pokud ji ale budete chtít navštívit, platí zde přísná pravidla.

  mešita
  Mešita Hagia Sofia v Istanbulu (foto: depositphotos)

  Total
  0
  Shares
  Související články
  Total
  0
  Share