TOP 10: seznam staveb, které za svůj život musíte navštívit

Tentokrát si představíme 10 míst, která byste měli během svého života určitě navštívit. Najdete je z dobrého důvodu v každém cestovním průvodci. Nečekejte na takových lokalitách nějaké větší soukromí, i tak ale tahle desítka významných staveb stojí za to.
navštívit
Pohled na Empire State Building v New Yorku. (foto: depositphotos)

5. louvre / paříž

Louvre je jedno z nejznámějších muzeí na světě a ročně ho navštíví více než 9,7 milionu turistů. Ve 12. století byl původně postavený jako pevnost, až později z něj vzniklo muzeum. K slavnostnímu otevření došlo v srpnu 1793. Dalo by se říct, že zde můžeme nalézt prakticky cokoliv, co se umění týče. Od egyptských a římských starožitností až po islámské umění, dekorativní umění, sochařství a kresby. Je zde vystaveno mnoho známých obrazů, jedním z nich je například Mona Lisa.

Louvre
Muzeum Louvre v Paříži (foto: depositphotos)

6. pyramidy / gíza

Egyptské pyramidy v Gíze řadíme mezi jedny z nejstarších staveb na celém světě. Nejenom že obstály ve zkoušce času, ale i s přesností, s kterou byly postavené, jsou považované za jedny z nejobdivuhodnějších staveb. Jsou to hrobky, které vznikly už během dynastie faraonů, zahalené mnoha záhadami. Jak byly vůbec postavené bez veškerých vymožeností dnešní techniky? Kolik lidí na nich muselo pracovat? Jak dlouho stavba trvala? Tyto a mnoho dalších otázek fascinují lidstvo dodnes.

gíza
Pyramidy v Gíze (foto: depositphotos)

7. big ben / londýn

Big Ben jsou jedny z nejslavnějších hodin na světě. Tento název byl dříve použitý pouze pro jeden z největších zvonů, ale později se ujal a používá se pro celou věž, která je součástí Westminsterského paláce. Není přesně známo odkud tento název pochází.

hodiny
Hodinová věž Big Ben v Londýně (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share