TOP 10: Zajímavá fakta o lidské krvi II.

Všichni víme, že náš krevní systém je opravdu komplikovaný, je proto důležité pečovat o své srdce a znát svoji krevní skupinu.

Shromáždili jsme zajímavá vědecká fakta o naší krvi, která pravděpodobně neznáte.

  • K odčerpání veškeré krve z dospělého člověka by bylo potřeba 1 200 000 komárů.
  • Lidské tělo může žít bez pulzu. V roce 2012 lékaři nainstalovali do těla 55letého Craiga Lewise zařízení, které umožňuje cirkulaci krve v celém těle bez pulzu. Stan Larkin žil 555 dní bez srdce a čekal na transplantaci. Jeho vlastní srdce bylo nahrazeno zařízením, které Stain nosil v batohu. Mohl s ním hrát i basketbal.
20 Facts About Human Blood We Didn’t Know About

©  Jacqueline Howard / cnn.com

Total
0
Shares
Související články
minulost
Read More

Nechte minulost za sebou: 10x, jak jít dál a cítit se lépe

Jednou z věcí, která spojuje nás všechny, je schopnost cítit bolest. A to jak fyzickou, tak i emoční. Zažil to každý, obě zmíněné varianty. Co nás ale odlišuje, tak je reakce a jak se s nimi zvládáme vypořádat. Pokud si procházíte trýznivým obdobím, níže naleznete několik tipů, které vám mohou pomoci s posunem začít.
šťastnější
Read More

10 osvědčených způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější

Když naše tělo zaplaví pocit štěstí, cítíme se neskutečně skvěle. Asi každý z nás už to někdy zažil. Štěstí v nás může vyvolat ledasco - dobrá zpráva, chutné jídlo, nový vztah nebo třeba povýšení v práci. Když ale šťastní nejsme, cítíme se pod psa. Proto vám přinášíme 10 způsobů, jak se okamžitě cítit šťastnější.
Total
0
Share