10 seriálů pro skalní fanoušky Game of Thrones

Dá se říci, že seriál Hra o trůny byl opravdu mistrovským počinem HBO s přímo obrovskou sledovaností. Finále tohoto seriálu sice rozdělilo fanoušky, nicméně i tak jeho ukončení znamenalo docela velkou díru v televizních programech. Naštěstí jsou streamovací platformy opravdu rozšířené a doslova nabité dalšími skvělými seriály.
Game of Thrones
Hru o trůny nic nenahradí, ale máme pro vás alespoň tipy, které vyplní volný čas. (foto: depositphotos)

Jaké seriály by vám v televizi neměly uniknout, pakliže jste skalní fanda Game of Thrones?

1. Zaklínač

Henry Cavill, kterého můžete znát také jako Supermana, je hlavní postavou tohoto středověkého fantasy seriálu, který svou sledovaností šlapal GOT opravdu na paty. Zaklínač sleduje tři protínající se časové linie a postavy: lovce příšer Geralta z Rivie, mladou princeznu Ciri a kouzelnici Yennefer z Vengerbergu.

Seriál má prozatím 3 série po 8 dílech, takže vás to na nějaký čas zaměstná. Natočený je podle stejnojmenné ságy polského autora Andrzeje Sapkowskiho. Zaklínač má s Game of Thrones společné hlavně fantasy prvky, které mají oporu v reálných problémech, jako jsou například kasty a předsudky.

2. Vikingové

Tento seriál pojednává o příběhu vikinga Ragnara Lothbroka a jeho rozvětvené rodiny a prolíná se v něm směs historického realismu a dramatizace. Ve srovnání s Hrou o trůny můžeme vidět podobnost ve sledování vzestupů a pádů králů a královen, a boje, které zahrnují nejenom Ragnara, ale také všechny jeho dědice. Dalším společným znakem je, že se jedná o generační ságu, která zkoumá složitost válečníků – jak mužů, tak žen.

3. The Last Kingdom

Tento seiál sleduje příběh Uhtreda z Bebbanburgu, který se musí vypořádat s nenadálým rozporuplným dědictvím. Jedná se o muže, jehož vychovali Vikingové u zrodu Anglie. Příběh se odehrává v 9. století našeho letopočtu a každá série navazuje na dvě knihy ze série Saské příběhy Bernarda Cornwella. S Game of Thrones má tento seriál společnou zálibu v dlouhých bitevních scénách a řešení rodových tradic, práv a kultury.

4. Tudorovci

Seriál pojednává o dynastii Tudorovců v čele s Jindřichem VIII. Sledovat budete také jeho cestu s šesti ženami, přičemž jednou z nich je herečka Natalie Dormer, která si zahrála Margaery Tyrell právě v seriálu Hra o trůny. A stejně jako tento seriál, měli i Tudorovci obrovskou sledovanost. GOT a Tudorovci mají také společné zobrazení toho, jak absolutní moc dokáže korumpovat.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share