TOP 10 Nejcennější značky světa

1. Apple


Asi to nikoho nepřekvapí, ale před 4 lety byla tato společnost v tomto žebříčku až na 8 místě. Prodrala se však až na suverénní první místo díky meziročnímu neuveřitelnému růstu. Z roku 2010 na 2011 zaznamenala nárust 84%! Teď s další vlnou iphone se dá předpokládat, že v příštím roce zůstane opět první se slušným náskokem. Firma byla založena roku 1976.
Hodnota značky: 182,951 miliard dolarů (oproti roku 2011 nárust o 19%)

Tak to máme za sebou. Asi většina tipovala Apple na první místo, ale před pár lety si tohle místo také celkem suverénně držela Coca-Cola. Takže to znamená, že za pár let to může být všechno jinak. Avšak je nutno podotknout, že na prvních místech se umístily vyloženě technologické a informační firmy, takže v dnešním moderním světě jsou hlavním motorem právě  informační technologie. Jinak FB se umístil na 19. místě, avšak s meziročním růstem o 74% a oproti minulému roku se polepšil o 16 míst, takže určitě bude časem útočit na top 10.

 

Zdroje: Wikipedia, Millwardbrown.com

Total
0
Shares
Související články
raspberry
Read More

Jak připojit Raspberry Pi k notebooku?

Raspberry Pi je jednodeskový minipočítač, který navzdory svým malým rozměrům (podobným velikosti kreditní karty) vyniká vysokým výkonem. Vděčí za to svým výkonným komponentům (včetně výkonného procesoru a velkokapacitní operační paměti RAM). Kromě toho jsou na desce užitečné konektory pro bezproblémové připojení dalšího příslušenství a zařízení. Jedním z nich je notebook. Celý postup připojení populární maliny k mobilnímu počítači je poměrně jednoduchý a intuitivní. Jak to tedy udělat krok za krokem? Tomu se budeme věnovat v další části článku.
Total
0
Share