TOP 10: Nejpopulárnější psí plemena

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Psi jsou skvělými společníky, kteří vám budou v mnoha životních situacích i oporou nebo nejlepším přítelem. Jenže vybrat si jedno plemeno může být do jisté míry také oříškem. Pomoct může seznam nejpopulárnějších ras, ze kterého si stačí jenom vybrat nejvíce sympatické plemeno.
psí plemena
Jaká psí plemena jsou vůbec nejoblíbenější? (foto: depositphotos)

1. Německý ovčák

Mezi vůbec nejvyhledávanější a nejpopulárnější psí plemena patří německý ovčák, o kterém bychom dokonce mohli říct, že kraluje celému žebříčku. Člověk by si možná řekl, že dominovat budou spíše menší psi, na které narážíme hlavně při procházce městem, ale není tomu tak.

Toto pastevecké plemeno bylo vyšlechtěné a jeho úkolem je především pomáhat člověku hlídat jeho majetek, rodinu i pána samotného. Jinými slovy, německý ovčák se zrodil pro interakci s člověkem. 

ovčák
Německý ovčák se zrodil pro interakci s člověkem. (foto: depositphotos)

2. Jezevčík

Věděli jste, že je jezevčík lovecké plemeno? Dokonce mají tři velikosti, i když v každém případě se jedná o protáhlého psíka s menšíma nohama. Řada lidí se domnívá, že je určený jen mrzutým seniorům, ale hodí se i do mladších rodin. Jedná se o skutečně nenáročné a vděčné psí plemeno, právem zařazené mezi nejpopulárnější.

jezevčík
Jezevčík je typický dlouhým tělem a krátkýma nohama. (foto: depositphotos)

3. Boxer

Chcete si pořídit pejska, ale zároveň myslíte na budoucí rodinu? Pak do hry vstupují boxeři. I když velcí a i když věčně uslintaní jedinci, přesto milující tvorové, kteří jsou hraví a agresivita je u nich na bodě mrazu. Ovšem hodí se nejen do rodin s dětmi, nadšení z nich budou samozřejmě i jedinci jako takoví.

boxer
Boxer je sice uslintané plemeno ale velmi přátelské. (foto: depositphotos)

4. ČivavA

Samozřejmě je do jisté míry oblíbená i u nás, ale největší popularity se těší ve světě. Čivavy jsou sice extrémně drobnou rasou, která není určená například na nejrůznější túry, na druhou stranu je to ideální společník na cesty nebo do bytu, protože se vejde všude.

Čivavy mají i své ne zrovna pozitivní vlastnosti. Předně jsou líné (na druhou stranu jim stačí jen krátké procházky) a mohou být do jisté míry agresivní. Nehodí se tedy do rodin s dětmi.

čivava
Čivava se nezdá, ale patří mezi agresivní psí plemena. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
dovolenou
Read More

Nemůžete se rozhodnout, kam letos pojedete na dovolenou? Máme pro vás 10 tipů!

Není jednoduché vybrat si správnou zemi a správné letovisko pro vysněnou dovolenou. Dovolená je důležitá pro správnou regeneraci a odpočinek, proto se vyplatí do ní investovat. Často si na dovolenou u moře šetříme celý rok, a tak by byla škoda vydat se na nesprávné místo. Pojďme si tedy představit top 10 zemí, kam se můžeme na dovolenou k moři vypravit.
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
Total
0
Share