Řešíte nedostatek prostoru v ložnici? Zkuste 10 tipů, jak ji opticky zvětšit

Ne každý se může pochlubit obrovskou ložnicí, ve které by se dalo tančit. Mnoho rodičů se často vzdává prostorné ložnice na úkor dětí, zatímco oni sami se přestěhují do miniaturní místnosti, kam se sotva vejde postel. Pokud i vy řešíte nedostatek prostoru v ložnici, našich 10 tipů na její zvětšení vám určitě přijde vhod.
ložnici
Přinášíme vám 10 tipů, jak opticky zvětšit malou ložnici. (foto: depositphotos)

1. Světlá výmalba

Pokud bojujete s pocitem, že na vás ložnice tzv. padá, pak uděláte nejlépe, když ji vymalujete nějakou světlou barvou. Netvrdíme, že to hned musí být bílá, která je sice vděčná a neskutečně univerzální, ale mnohým připadá nudná a až příliš sterilní. Jakákoli světlá barva ale ve vaší malé ložnici dokáže velké zázraky.

2. Kovový rám postele

Určitě uděláte mnohem lépe, když si vyberete lehký kovový rám postele, nežli postel z masivního dřeva. V ložnici to rázem bude působit tak, že je zde (i když jen opticky) mnohem více místa. I nábytek, zvláště pak ten masivní, může s prostorem nepříjemně zamávat a způsobit, že se zde budete cítit zahlcení.

3. Jednoduché povlečení

Věřte nebo ne, ale i vzor nebo barva vašeho povlečení může hrát roli v tom, jestli se budete v ložnici cítit stísněně. Pokud chcete prostor odlehčit, vybírejte si jednodušší ložní prádlo – tlumené barvy, žádné příliš výrazné vzory. Prostě žádná divočina. Pomoci může i materiál, i když opět jen pocitově. Takové flanelové povlečení působí na pohled těžce a objemně, kdežto bavlněný satén je elegantní a lehoučký.

ložnice
Světlé barvy jsou základem malého prostoru. (foto: depositphotos)

4. Světlá podlaha

Pro podlahu platí stejné pravidlo jako pro stěny ložnice. Aby prostor působil větší a vzdušnější, to nejlepší, co můžete udělat, je vsadit na světlou podlahu. Naštěstí se dneska nabízí tolik možností, od koberců přes plovoucí podlahy až po klasické lino. Stačí jen zvolit vhodný dekor.

Total
0
Shares
Související články
psí plemena
Read More

TOP 10: Nejpopulárnější psí plemena

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Psi jsou skvělými společníky, kteří vám budou v mnoha životních situacích i oporou nebo nejlepším přítelem. Jenže vybrat si jedno plemeno může být do jisté míry také oříškem. Pomoct může seznam nejpopulárnějších ras, ze kterého si stačí jenom vybrat nejvíce sympatické plemeno.
Total
0
Share