Řešíte nedostatek prostoru v ložnici? Zkuste 10 tipů, jak ji opticky zvětšit

Ne každý se může pochlubit obrovskou ložnicí, ve které by se dalo tančit. Mnoho rodičů se často vzdává prostorné ložnice na úkor dětí, zatímco oni sami se přestěhují do miniaturní místnosti, kam se sotva vejde postel. Pokud i vy řešíte nedostatek prostoru v ložnici, našich 10 tipů na její zvětšení vám určitě přijde vhod.
ložnici
Přinášíme vám 10 tipů, jak opticky zvětšit malou ložnici. (foto: depositphotos)

1. Světlá výmalba

Pokud bojujete s pocitem, že na vás ložnice tzv. padá, pak uděláte nejlépe, když ji vymalujete nějakou světlou barvou. Netvrdíme, že to hned musí být bílá, která je sice vděčná a neskutečně univerzální, ale mnohým připadá nudná a až příliš sterilní. Jakákoli světlá barva ale ve vaší malé ložnici dokáže velké zázraky.

2. Kovový rám postele

Určitě uděláte mnohem lépe, když si vyberete lehký kovový rám postele, nežli postel z masivního dřeva. V ložnici to rázem bude působit tak, že je zde (i když jen opticky) mnohem více místa. I nábytek, zvláště pak ten masivní, může s prostorem nepříjemně zamávat a způsobit, že se zde budete cítit zahlcení.

3. Jednoduché povlečení

Věřte nebo ne, ale i vzor nebo barva vašeho povlečení může hrát roli v tom, jestli se budete v ložnici cítit stísněně. Pokud chcete prostor odlehčit, vybírejte si jednodušší ložní prádlo – tlumené barvy, žádné příliš výrazné vzory. Prostě žádná divočina. Pomoci může i materiál, i když opět jen pocitově. Takové flanelové povlečení působí na pohled těžce a objemně, kdežto bavlněný satén je elegantní a lehoučký.

ložnice
Světlé barvy jsou základem malého prostoru. (foto: depositphotos)

4. Světlá podlaha

Pro podlahu platí stejné pravidlo jako pro stěny ložnice. Aby prostor působil větší a vzdušnější, to nejlepší, co můžete udělat, je vsadit na světlou podlahu. Naštěstí se dneska nabízí tolik možností, od koberců přes plovoucí podlahy až po klasické lino. Stačí jen zvolit vhodný dekor.

Total
0
Shares
Související články
vánoce tipy
Read More

Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023

Blíží se Vánoce a s nimi otázka, co letos pod stromečkem udělá největší radost. Pro ty, kteří hledají inspiraci, přinášíme Top 10 Vánočních dárků pro rok 2023. Od inovativních gadgetů až po klasické perly – naše seznamování nabízí pestrý výběr dárků, které potěší každého na vašem seznamu. Připravte se na skvělé Vánoce plné radosti a překvapení
dovolenou
Read More

Nemůžete se rozhodnout, kam letos pojedete na dovolenou? Máme pro vás 10 tipů!

Není jednoduché vybrat si správnou zemi a správné letovisko pro vysněnou dovolenou. Dovolená je důležitá pro správnou regeneraci a odpočinek, proto se vyplatí do ní investovat. Často si na dovolenou u moře šetříme celý rok, a tak by byla škoda vydat se na nesprávné místo. Pojďme si tedy představit top 10 zemí, kam se můžeme na dovolenou k moři vypravit.
Total
0
Share