TOP 10 Nejkrásnější ostrovy Chorvatska

Chorvatské pobřeží patří k nejčlenitějším v celé Evropě a obsahuje řadu ostrovů i malých ostrůvků. Na některých ostrovech jsou krásné pláže a možnosti rekreačního využití, na jiných, převážně menších, najde návštěvník krásnou přírodu, ticho a klid. V každém případě stojí většina z nich za návštěvu a my vám nabízíme deset, které považujeme za nejkrásnější.

 

10 Dugi otok

Dugi otok

Dugi otok znamená česky Dlouhý ostrov. Na délku měří 52 kilometrů, na šířku pak od 1 do 4 kilometrů. Sever ostrova je lesnatý, zatímco jih je plný skal a nachází se v něm přírodní park Telašćica. Ostrov nenabízí sice tak kvalitní služby jako jiné ostrovy, ale na druhé stranu poskytuje návštěvníkům nedotčenou přírodu se skrytými pěšinami vedoucími ke krásným plážím. Na ostrově mohou turisté využívat jachting a potápění.

Total
0
Shares
Související články
největší zvířata
Read More

TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
Total
0
Share