TOP 10 Nejkrásnější ostrovy Chorvatska

3 Korčula

Korčula

Ostrov Korčula je jeden z velkých dalmatských ostrovů, který má rozlohu 276 kilometrů čtverečních. Je to ostrov poměrně hornatý s tmavě zelenými lesy, kde převažují borovice a duby, a pokrývají více než polovinu ostrova. V úrodných údolích se pěstuje ovoce a zelenina a také vinná réva. Historie tohoto krásného ostrova je dlouhá a začíná již osídlením Řeků a Římanů, které následovali Byzantinci a další kmeny. Hlavní město Korčula je středověké historické město, postavené na mysu a je obklopeno hradbami. V tomto městě se údajně narodil slavný cestovatel Marco Polo a můžete zde také najít jeho rodný dům. Město má řadu pamětihodností, jako například radnici ze 16. století, Zemskou bránu, která představuje hlavní vstup do města a řadu historických paláců a budov. Na ostrově přežívají různé staré zvyky, konají se tu například rytířské hry nebo různá procesí.

Total
0
Shares
Související články
jezera
Read More

TOP 10: Nejlepší jezera v Evropě nejen na koupání

Ledovcové vody, alpské laguny a ohromující příroda všude kolem – evropská jezera zkrátka nabízejí širokou škálu aktivit a atrakcí bez ohledu na to, kam míříte nebo co zrovna hledáte. Evropská jezera jsou ideální pro letní dovolené, a to zejména tehdy, pokud zrovna nemusíte přeplněné pláže. V jejich prostředí ale objevíte i další sportovní vyžití. Ať už jsou ale vaše cíle (a představy o dovolené) jakékoliv, z této desítky jezer si zaručeně vyberete to pravé.
Read More

TOP 10: Nejvyšší hory světa

– 3 Kančendženga (8 586 m) Její název pochází z tibetštiny a lze přeložit jako „Pět pokladnic velkého sněhu“. Překlad pravděpodobně…
Total
0
Share