TOP 10 Nejkrásnější ostrovy Chorvatska

5 Rab

Rab

Ostrov Rab má rozlohu 93 kilometrů čtverečních a patří ke skupině kvarnerských ostrovů. Je poměrně hornatý s charakteristickým mírným příznivým podnebím. Hlavním městem ostrova je starobylé město Rab se spoustou historických památek – historické domy, paláce a kostely. V blízkosti města se nachází lesní park Komrčar, který je často považován za jeden z nejkrásnějších parků Chorvatska. Roste tu mnoho středozemních rostlin a stromů a je také domovem mnoha druhů ptáků. Dalšími přírodním klenotem je les Dundo, který se nachází na poloostrově Kalifrost. Je to jeden z mála zachovalých původních lesů Středomoří. Rostou zde například unikátní duby cesmínové, staré až tisíc let. Nejznámější pláží ostrova je písečná Rajská pláž v Loparu.

Total
0
Shares
Související články
vyhynulá
Read More

TOP 10: Nejzajímavější vyhynulá zvířata

Je až smutné, že na světě existuje mnoho ohrožených druhů, které už nenajdeme ve volné přírodě. Můžeme se na ně podívat alespoň v zoologické zahradě a podobných zařízeních. Dalo by se říct, že tato zvířátka měla štěstí. Mnoho zvířat už totiž řadíme mezi vyhynulá a můžeme si je prohlédnout leda tak v nějaké encyklopedii.
jezera
Read More

TOP 10: Nejlepší jezera v Evropě nejen na koupání

Ledovcové vody, alpské laguny a ohromující příroda všude kolem – evropská jezera zkrátka nabízejí širokou škálu aktivit a atrakcí bez ohledu na to, kam míříte nebo co zrovna hledáte. Evropská jezera jsou ideální pro letní dovolené, a to zejména tehdy, pokud zrovna nemusíte přeplněné pláže. V jejich prostředí ale objevíte i další sportovní vyžití. Ať už jsou ale vaše cíle (a představy o dovolené) jakékoliv, z této desítky jezer si zaručeně vyberete to pravé.
Total
0
Share