TOP 10 Nejlepší světové restaurace

Dnešní TOP 10 list bude zahlcen restauracemi, které byly za rok 2012 zvoleny jako světové bestovky. Do které byste zavítali nejraději?

10. Eleven Madison Park, New York

První restaurací, která se v našem TOP 10 žebříčku objeví je newyorská Eleven Madison Park, jejiž kuchyni šéfuje Švýcar Daniel Humm.

9. Dinner By Heston Blumenthal, Londýn

Londýnská restaurace Dinner By Heston Blumenthal není v provozu dlouho, otevřena byla v roce 2011 a netrvalo dlouho, aby se dopracovala mezi světovou gastronomickou špičku. Zajímavost – své menu mění každého čtvrt roku!

8. Arzak, San Sebastian

Číslo osm vzešlo z vinných lázní, které byly založeny již v roce 1897!

7. Alinea, Chicago

Restaurace Alinea byla otevřena roku 2005 a od té doby je to jedna z nejbáječnějších restaurací na celém světě.

6. Per Se, New York

No jo, tak New York je dost velkej na to, aby tam byly rovnou dvě nej restaurace světa…

5. Osteria Francescana, Modena

Romantika v pětce přímo čiší, asi jako z celé Itálie… Malé tajemství – za rok 2011 byla hodnocena o stupínek lépe!

4. D.O.M., São Paulo

Tato restaurace sídlí v brazilském São Paulo a tolik oblíbená je zejména pro své typicky brazilské, nefalšované menu a velmi pohodlný interiér.

3. Mugaritz, San Sebastian

Restaurace Mugaritz je lokalizována stejně jako Arzak ve španělském San Sebastian. Tam se musím podívat, když tam jsou už dvě světově nejlepší „knajpy“! Přestože je tato restaurace světovou trojkou, prošla si velmi nemilým skandálem, který se týkal zabíjení kachen…

2. El Celler de Can Roca, Girona

Druhou světovou bestovkou je opět španělská El Celler de Can Roca, která je otevřena již od roku 1986! Založila ji trojice „J. Roca bratrů“ ve skladbě Joan, Jordi a Josep. Unikátem restaurace je velmi rozsáhlý vinný sklep, který čítá více než 60 000 lahví vína.

1. Noma, Kodaň

A tady je! Světová jednička ve světovém restauratérství. Všechno v téhle „stravovací lázni“ je perfektní. Obsluha, jídlo, prostředí,… prostě všechno! Zkratka Noma znamená Nordic Food, v dánštině Nordic Mad. Šéfkuchařem nejlepší světové restaurace je mladý René Redzepi, který opravdu v té kuchyni snad i kouzlí! Restaurace se nachází uprostřed přístavu a okouzlí velmi jednoduchým, byť dokonale seversky útulným interiérem.

Total
0
Shares
Loading Facebook Comments ...
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Previous Article

TOP 10 Nejbohatší králové

Next Article

TOP 10 Podivuhodné případy pohřbívání

Related Posts
ořechy
Čtete více

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.