TOP 10 Nejrychlejší horské dráhy

1 Formula Rossa

240 km/h

A jako poslední, tedy nejrychlejší horská dráha vůbec, je Formula Rossa. Tato šílená atrakce ve tvaru formule se nachází v zábavním parku Ferrari World. Jedná se o megalománský park, který najdete ve Spojených Arabských Emirátech, na ostrově Yas v Abu Dhabi. Kromě nejrychlejší dráhy na světě- Formula Rossa, se pyšní několika dalšími světovými prvenstvími. Je to například největší krytý tématický park na světě, dále zde můžete najít největší obchod s různými věcmi s Ferrari tématikou a také se jedná o vůbec první park pod záštitou nějaké automobilové značky. Ale zpátky k Formula Rossa. Tato horská dráha dosahuje maximální rychlosti až neuvěřitelných 240 km/h (150 mph), na tuto rychlost je schopná se dostat za 4,9 sekundy a to hlavně díky hydraulickému startovacímu systému. Její délka činí 2,2 km (1,4 mi), což z ní dělá 6. nejdelší horskou dráhu světa.

 

Total
0
Shares
Související články
vtip
Read More

10 vtipálků, co si svůj pracovní den dokážou užít

Není pochyb o tom, že chodit do práce je prostě potřeba. Musíme mít z čeho platit účty, nehledě na fakt, že i ten sociální kontakt je zkrátka žádoucí. Kdo ale řekl, že pobyt v práci musí být za každou cenu nudný? Nikdo! A aby to nebylo pořád jen o povinnostech, existují způsoby, jak si svůj pracovní den užít, s pořádnou kopou srandy a výbuchů smíchu. Ostatně desítka vtipálků, kteří neskrývali smysl pro humor, vás o tom přesvědčí. Tak zábavnou podívanou.
film
Read More

10 filmů s letní tématikou, které stojí za zhlédnutí

Léto je obdobím, kdy si mnoho z nás užívá dovolenou a uvolněnou atmosféru, během které relaxuje a nabírá novou sílu do dalších dní. K odpočinku patří i dobrý film. A jaký lepší zvolit než ten, který nabízí letní tématiku? Máme pro vás tip hned na deset filmů, které vás přenesou do světa slunečních dní, dobrodružství a nezapomenutelných letních zážitků.
Total
0
Share