TOP 10 Nejrychlejší horské dráhy

1 Formula Rossa

240 km/h

A jako poslední, tedy nejrychlejší horská dráha vůbec, je Formula Rossa. Tato šílená atrakce ve tvaru formule se nachází v zábavním parku Ferrari World. Jedná se o megalománský park, který najdete ve Spojených Arabských Emirátech, na ostrově Yas v Abu Dhabi. Kromě nejrychlejší dráhy na světě- Formula Rossa, se pyšní několika dalšími světovými prvenstvími. Je to například největší krytý tématický park na světě, dále zde můžete najít největší obchod s různými věcmi s Ferrari tématikou a také se jedná o vůbec první park pod záštitou nějaké automobilové značky. Ale zpátky k Formula Rossa. Tato horská dráha dosahuje maximální rychlosti až neuvěřitelných 240 km/h (150 mph), na tuto rychlost je schopná se dostat za 4,9 sekundy a to hlavně díky hydraulickému startovacímu systému. Její délka činí 2,2 km (1,4 mi), což z ní dělá 6. nejdelší horskou dráhu světa.

 

Total
0
Shares
Související články
superschopnost
Read More

10 superschopností, které byste rozhodně chtěli mít

Přemýšleli jste někdy nad tím, jakou superschopnost byste si přáli mít? Většina z nás na první dobrou odpoví: létání. Všem se někdy zdál určitě létací sen a ráno jste si představovali, jaké by to bylo, moci létat. Nebo stát se superhrdinou a zachraňovat lidi po celém světě? Možných superschopností je opravdu hodně – zkuste se zasnít a vybrat si z našeho seznamu.
mateřství
Read More

10 nepravd o mateřství, které vás jen zbytečně vyděsí

Téměř každou ženu minimálně jednou za život potká období těhotenství a mateřství. Mateřská dovolená bývá mnohdy náročná, ale za tu velkou dávku lásky to rozhodně stojí. Ať už se na roli matky teprve chystáte nebo už máte své vlastní zkušenosti, určitě vás pobaví a oči otevřou tyto nepravdy, které se kolem mateřství často točí.
Total
0
Share