TOP 10 Nejrychlejší horské dráhy

2 Kingda Ka

206 km/h

Kingda Ka se nachází v Six Flags Great Adventures, což je zábavní park postavený v Jackson, New Jersey ve Spojených Státech Amerických. Tato horská dráha, proslulá hlavně díky tzv. „Kingda Ka`s Tower“, což je část trati, ve které dráha nabízí spád 127 metrů střemhlav dolů a maximální výšku tratě 139 metrů a to z ní dělá nejvyšší horskou dráhu světa. Až do listopadu roku 2010 nebyla jen nevyšší horskou dráhou, ale držela taky prvenství, co se rychlosti týče. Od té doby se při své maximální rychlosti 206 km/h (128 mph) musí spokojit s místem druhým, pomyslný trůn v této kategorii jí totiž vzala v našem žebříčku nejlépe umístěná Formula Rossa. Poprvé byla otevřena 21. Května 2005, ovšem 25 srpna 2011 musela být zavřena kvůli údajným škodám způsobeným hurikánem Irene, její znovuotevření je plánováno na sezónu 2012.

Total
0
Shares
Související články
mateřství
Read More

10 nepravd o mateřství, které vás jen zbytečně vyděsí

Téměř každou ženu minimálně jednou za život potká období těhotenství a mateřství. Mateřská dovolená bývá mnohdy náročná, ale za tu velkou dávku lásky to rozhodně stojí. Ať už se na roli matky teprve chystáte nebo už máte své vlastní zkušenosti, určitě vás pobaví a oči otevřou tyto nepravdy, které se kolem mateřství často točí.
iluze
Read More

TOP 10: Optické iluze aneb nevěřte všemu, co vidíte

Optická iluze dokáže naše oči pořádně oklamat, přičemž hravě zvládne potrápit i naše mozkové závity. V každém případě je to ale něco, co nás prostě baví, a právě proto jsme pro vás připravili desítku vymakaných optických iluzí, kde hlavní roli hrají zejména obličeje.
Total
0
Share