TOP 10 Neobvyklé vánoční tradice z celého světa

5 Otec Vánoc a Svatý Mikuláš (Belgie)

Svatý Mikuláš

Belgičanům prostě jeden Santa nestačí. Francouzsky mluvící část navštíví Otec Vánoc, který je doprovázen svým asistentem, Otcem Psovodem. Děti, který byly hodné, dostanou dárky ve formě různých sladkostí. Na druhé straně, zlobivé děti obdrží větvičky, nebo hůř, Otec Psovod jim dá přes zadek.

Ty, kteří mluví valonštinou, přijde navštívit Svatý Mikuláš. Navštíví je dvakrát, jednou 4. prosince, podruhé 6. prosince. Při své první návštěvě se Svatý Mikuláš snaží zjistit, které děti byly hodné a které ne. Při druhé návštěvě pak přinese těm hodný sladkosti, zlobivým větvičky (teď už však bez výprasku).

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share