TOP 10: Podivná etická pravidla při konzumování jídla z celého světa

Při každých cestách po všech různých státech nelze neochutnat místní speciality. Měli bychom se ovšem nejdříve seznámit s danými kulturami a způsoby stolování. Jak se říká – jiný kraj, jiný mrav. To, co by v jedné zemi mohlo být považováno jako neetické v rámci konzumace jídla, může být v jiné považováno jako projev spokojenosti a blaženosti. V následujících TOP 10 se můžete dozvědět o něco více, co se jídelních tradic týče.

 

10 Při konzumování potravin v Thajsku byste neměli dávat vidličku přímo do úst. Slouží zde proto, abyste pomocí ní nandali jídlo na lžíci. Nůž se zde nepoužívá, protože veškeré jídlo je zde připraveno už na malé kousky a hlavně je zde nůž považován za symbol agrese.

 

9 V Etiopii začíná jíst u stolu ten nejstarší. Dokonce se může stát, že vám zde dají jídlo přímo do pusy. Je to ovšem považováno jako projev přízně.

 

8 V Indonésii se často jí pomocí rukou, kdy je na prsty nabíráno jídlo a vkládáno do pusy, takže zde ani nikoho nepohorší, pokud máte ruce umazané od jídla. Za projev nevhodného chování je smrkání během jídla. Za společensky přijatelné je zde popotahování.

 

7 V Rusku je důležité, aby vždy byla vidlička držena správně v ruce levé a nůž v pravé. Použití pouze samotné vidličky se považuje za neslušné. Pokud vám zde někdo nalije panáka vodky, tak jí musíte vypít na ex – omluveny jsou tu pouze ženy.

 

6 V Japonsku se ponejvíce konzumuje jídlo pomocí hůlek. Ty se však nesmějí olizovat, nemělo by se jimi dloubat do pokrmu nebo pokrm s nimi míchat. 

 

5 Při cestě do Portugalska si dávejte pozor, abyste nikdy v restauracích nepožádali o sůl či pepř, nestojí-li na vašem stole. Kuchaři jsou zde velice respektovanými osobami a vlastní dochucování již hotového jídla se považuje jako urážka.

 

4 V Číně a ve Vietnamu jsou jakékoliv projevy typu mlaskání, říhání i pokecání ubrusu jako běžná věc ba i dokonce přímo nutnost. Tyto všechny projevy vyjadřují poctu hostiteli a jsou známkou toho, že nám jídlo opravdu chutnalo.

 

3 V Nepálu se považuje vše, čeho se dotknete přímo rty, jako znečištěné. Neměli byste ochutnávat jídlo z jiného talíře.

 

2 Ve Francii je neslušné hovořit u stolu o financích a největším faux pas je, když požádáte, že chcete zaplatit každý zvlášť.

 

1 Arabské státy – díky islámskému náboženství je zde zakázáno jedení vepřového masa a pití alkoholu. Jídlo by se zde mělo jíst pouze pravou rukou, jelikož ta levá je používaná na „nečisté úkoly“ (jako je například úklid a podobně). Chléb se v této kultuře nekrájí nožem, ale pouze odlamuje.

 

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
památky
Read More

TOP 10: Světové památky, které nesmí chybět na vašem cestovatelském seznamu

Cestování je spojené s těmi nejlepšími zážitky v životě vůbec, proto není divu, že si lidé sepisují vlastní seznamy míst, které chtějí navštívit. Na takovém seznamu jistě nechybí ani ty nejznámější památky světa, u kterých se vám tají dech. Podívejte se na ty nejkrásnější, které budete chtít navštívit i vy.
Total
0
Share