TOP 10: Podivná etická pravidla při konzumování jídla z celého světa

Při každých cestách po všech různých státech nelze neochutnat místní speciality. Měli bychom se ovšem nejdříve seznámit s danými kulturami a způsoby stolování. Jak se říká – jiný kraj, jiný mrav. To, co by v jedné zemi mohlo být považováno jako neetické v rámci konzumace jídla, může být v jiné považováno jako projev spokojenosti a blaženosti. V následujících TOP 10 se můžete dozvědět o něco více, co se jídelních tradic týče.

 

10 Při konzumování potravin v Thajsku byste neměli dávat vidličku přímo do úst. Slouží zde proto, abyste pomocí ní nandali jídlo na lžíci. Nůž se zde nepoužívá, protože veškeré jídlo je zde připraveno už na malé kousky a hlavně je zde nůž považován za symbol agrese.

 

9 V Etiopii začíná jíst u stolu ten nejstarší. Dokonce se může stát, že vám zde dají jídlo přímo do pusy. Je to ovšem považováno jako projev přízně.

 

8 V Indonésii se často jí pomocí rukou, kdy je na prsty nabíráno jídlo a vkládáno do pusy, takže zde ani nikoho nepohorší, pokud máte ruce umazané od jídla. Za projev nevhodného chování je smrkání během jídla. Za společensky přijatelné je zde popotahování.

 

7 V Rusku je důležité, aby vždy byla vidlička držena správně v ruce levé a nůž v pravé. Použití pouze samotné vidličky se považuje za neslušné. Pokud vám zde někdo nalije panáka vodky, tak jí musíte vypít na ex – omluveny jsou tu pouze ženy.

 

6 V Japonsku se ponejvíce konzumuje jídlo pomocí hůlek. Ty se však nesmějí olizovat, nemělo by se jimi dloubat do pokrmu nebo pokrm s nimi míchat. 

 

5 Při cestě do Portugalska si dávejte pozor, abyste nikdy v restauracích nepožádali o sůl či pepř, nestojí-li na vašem stole. Kuchaři jsou zde velice respektovanými osobami a vlastní dochucování již hotového jídla se považuje jako urážka.

 

4 V Číně a ve Vietnamu jsou jakékoliv projevy typu mlaskání, říhání i pokecání ubrusu jako běžná věc ba i dokonce přímo nutnost. Tyto všechny projevy vyjadřují poctu hostiteli a jsou známkou toho, že nám jídlo opravdu chutnalo.

 

3 V Nepálu se považuje vše, čeho se dotknete přímo rty, jako znečištěné. Neměli byste ochutnávat jídlo z jiného talíře.

 

2 Ve Francii je neslušné hovořit u stolu o financích a největším faux pas je, když požádáte, že chcete zaplatit každý zvlášť.

 

1 Arabské státy – díky islámskému náboženství je zde zakázáno jedení vepřového masa a pití alkoholu. Jídlo by se zde mělo jíst pouze pravou rukou, jelikož ta levá je používaná na „nečisté úkoly“ (jako je například úklid a podobně). Chléb se v této kultuře nekrájí nožem, ale pouze odlamuje.

 

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
Dwayne Johnson
Read More

TOP 10: Nejlépe placené filmové hvězdy roku 2021

Žebříček nejlépe placených filmových hvězd je po roce tady. A i když se každý rok na jednotlivé pozice díváme s nadšením a touhou po překvapení, mnohdy jsme spíše zklamaní, protože se na prvních příčkách nachází ti, kteří je okupovali loni. Jak je tomu nyní? Kdo se těší z faktu, že patřil mezi nejlépe placené v roce 2021?
koníčky
Read More

TOP 10: Nejdražší koníčky, které můžete mít

Koníčky jsou zábavné aktivity, které lidé vykonávají rádi ve svém volném čase. Jelikož se člověk od člověka liší, má každý jiné preference a zájmy, kterými se zabývá. Někdo dává přednost čtení, jiný zase pohybovým aktivitám, jako je tenis, golf, jízda na kole apod.
Total
0
Share