TOP 10 Podivuhodné zákony, které opravdu existují (2. část)

Ve druhé části článku TOP 10 Podivuhodné zákony, které opravdu existují vám nabízíme další desítku opravdu velmi bizarních zákonů z celého světa.

 

10 V San Salvadoru může být opilý řidič odsouzen až k trestu smrti (zastřelení).

 

9 V Číně zase platí zákon, který je už více známý. Dle tohoto zákona nesmí mít žádná čínská rodina více jak jednoho potomka. Číňané při porušení tohoto zákona přicházejí o práci a mají problémy s úřady. 

 

8 Ve Francii je nelegální, aby bylo prase pojmenováno jménem Napoleon.

 

7 V Thajsku můžeme také najít jeden z podivných zákonů. Tento zákon zde říká, že řidiči automobilů a motocyklů nesmějí řídit své vozidlo s obnaženou horní polovinou těla. Může to být lehce nepohodlné pro mužské pokolení, když vezmeme v potaz místní klima.

 

6 V Turecku je nezákonné, aby se muž ve věku 80 let a více stal pilotem.

 

5 Při cestě do Ruska si nezapomeňte pořádně umýt své auto. Je zde totiž přísný zákaz řízení špinavých aut. Škoda, že už v zákoně není přesněji popsaná definice čistého auta.  

 

4 V Thajsku je nezákonné, aby občané opustili svůj dům bez spodního prádla.

 

3 Ve státě Georgie platí také velmi podivuhodný zákon. Tento zákon zakazuje jakékoliv úpravy jízdních kol. Je dáno, že pedál nesmí být níže jak 30 centimetrů od zemského povrchu. To může být problémem pro malé děti, které se chtějí naučit jezdit na kole.

 

2 V Německu je nezákonné, aby vám došly pohonné hmoty ve vašem autě na dálnici.

 

1 V Bangladéši se musejí mít všichni studenti velice na pozoru. Je zde totiž přísně zakázané veškeré opisování a podvádění při psaní testů. Student, který je nachytán, jak opisuje u závěrečných zkoušek, může být dokonce poslán do vazby.

 

Zdroj: list25.com

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share