TOP 10: Nejdražší koníčky, které můžete mít

Koníčky jsou zábavné aktivity, které lidé vykonávají rádi ve svém volném čase. Jelikož se člověk od člověka liší, má každý jiné preference a zájmy, kterými se zabývá. Někdo dává přednost čtení, jiný zase pohybovým aktivitám, jako je tenis, golf, jízda na kole apod.
koníčky
Koníčky jsou různé, a některé si může dovolit jen elita. (foto: 123RF)

Dnešní článek ale nebude o takovýchto běžných zálibách. V tomto článku vás seznámíme s koníčky, kterými se baví převážně slavní lidé, kteří mají jistotu, že do konce svého života už nemusejí pracovat. Mnohdy den jejich kratochvíle stojí zhruba tolik, co normálního smrtelníka prostý domek.

1. sběratelé umění

Sběratelé umění mají velice rozmanité možnosti, co se sbírání vzácných kousků týče. Mohou sbírat různé věci, jako jsou obrazy, sochy apod., jejichž ceny se pohybují opravdu ve výšinách a málokterý sběratel si může tyto vzácné kusy dovolit. Mezi nejdražší obraz můžeme řadit obraz od Jacksona Pollocka, který stojí „pouhých“ 140 milionů dolarů.

2. sbírka antikvariátů

Pokud se zajímáte o historii, mystické příběhy a různé povídky, je to ten pravý koníček pro vás. Spočívá ve sbírání různých unikátních starožitností, jako jsou různé mince, koberce a předměty. Tuto sbírku sem řadíme právě proto, že například 150 let starý perský koberec stojí kolem 257 000 dolarů. Mít ve vlastnictví více takovýchto vzácných kousků, máte hotové jmění.

3. sbírka veteránů

Tato záliba patří rozhodně mezi nejdražší koníčky. Jde o to, na jaký druh veteránů se budete specializovat. Třeba takové Buggati Veyron stojí kolem dvou milionů dolarů nebo například závodní vůz –  Mercedes 1954 Formule 1 stojí 29 600 000 dolarů. Ceny těchto vozů jasně poukazují na to, že ne každý může řadit sbírku veteránů mezi své koníčky.

4. chov koní

Máte rádi “koníčky”? V případě našeho žebříčku nepomýšlíme pouze na chov jedné kobylky, která vám spokojeně běhá na louce za barákem. V rámci TOP 10 nejdražších koníčků sem řadíme dostihové koně. V tomto případě jsou zde důležité různé faktory, jako je například plemeno. Každý, kdo chce na závodech zazářit, musí vybrat toho nejvhodnějšího koně, jehož cena se může pohybovat v tisících až milionech dolarů. Podle posledních a nejnovějších odhadů se náklady na údržbu jednoho závodního koně pohybují kolem 40 000 dolarů ročně. Takže ten, kdo vlastní stádo takovýchto zvířat, musí být určitě dobře zaopatřený.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share