Řídíte tým lidí? 10 tipů, jak se stát lepším šéfem

Bez ohledu na to, jestli pod sebou máte tři podřízené, nebo se staráte o celou kancelář – stát se tzv. lídrem a řídit další lidi není jen tak. Zatímco někdo má tohle tzv. v krvi, jako by se pro vůdčí roli doslova narodil, jinému může vedení přerůst přes hlavu.
šéf
Vždycky můžete být o kousek lepší šéf než doposud. (foto: unsplash/Hunters Race)

8. Naučte se naslouchat

Šéf, který neumí naslouchat druhým a stále si jede to svoje jako kolovrátek, není dobrý šéf a s tímto přístupem jím ani nikdy nebude. Váš tým má spoustu talentů – proto jste je najali. Takže nebuďte tak rychlí, neodmítejte hned jejich nápady. I když jste šéf a máte mnoho rad, o které se můžete podělit, dejte členům týmu příležitost podělit se o své myšlenky a nápady. 

9. Buďte sami sebou

Ať už budete se svými lidmi trávit čas v práci, nebo se třeba sejdete i mimo ni, nehrajte si na někoho, kým nejste. Vaši lidé poznají, když s nimi nebudete jednat upřímně a přetvářka už dávno není v módě. Budou k vám mít větší respekt a budou se podílet na kultuře, kterou budujete, a pomohou vám vybudovat vaši společnost, pokud budete i nadále sami sebou.

10. Obklopujte se těmi nejlepšími

Jako šéf máte tu možnost vybírat si k sobě jen ty nejlepší. Stejně jako vy od nich očekáváte skvělé výsledky, jistě je nad vámi někdo, kdo ty výsledky čeká od vás. Jděte tomu naproti a postavte si tým lidí, na které se budete moci za jakékoli situace spolehnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 Zajímavostí o lidském mozku

TOP 10 Podivná fakta o sexuálním životě zvířat

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share