TOP 10 Místa, která byste měli navštívit ve Francii

Francie je velice oblíbený turistický stát, který láká svými památkami, dobrým vínem, sýry a vynikající kuchyní. Nikoho asi nepřekvapí, že největším lákadlem je hlavní město Paříž, která skrývá mnoho zajímavých míst k vidění. Myslím, že tedy není důležité zmiňovat Eiffelovu věž nebo slavné muzeum Louver, které zná snad úplně každý. V následujícím článku jsme pro vás vybrali 10 míst, které stojí za to při návštěvě Francie rozhodně vidět.

 

10 Azurové pobřeží (Côte d’Azur)

Azurové pobřeží

Azurové pobřeží, známé také jako Francouzská riviéra, patří mezi jedny z nejznámějších rekreačních oblastí u Středozemního moře. Co se týče dovolené, patří rozhodně k těm dražším oblastem. Tato  investice ale určitě stojí za to. Azurové moře a nádherné pobřeží sem láká miliony turistů ročně. Hlavními turistickými destinacemi tohoto pobřeží jsou: Menton, Nice, Cannes, St. Tropez, Grasse a další.

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Total
0
Share