TOP 10 Zajímavostí o lidském mozku

5. Mozek je nehladovější orgán v těle

Navzdory tomu, že zabírá jen 2% z celkové hmotnosti, spotřebuje tento orgán až 20% celkového příjmu energie. Pokud chcete konkrétní čísla, pak je to 200 – 300 kalorií denně, 2/3 spotřeby putují přímo do nervových buněk k vysílání signálu.

Zbytek jde do jejich obnovy a údržby. Mozek tak vyžaduje neustálý přísun glukózy, čili proto nám lékaři doporučují jíst pravidelně a vyváženě. Nepomáhá tedy ani hladovění, ale ani ,,přežírání“, které má spíše negativní dopad na celý zbytek těla.

Total
0
Shares
Související články
komunikace
Read More

Umíte správně mluvit? 10 tipů pro zefektivnění komunikace

Mezilidské komunikační dovednosti jsou ty, které potřebujete ve svém životě každý den. A to jak v tom profesním, tak i osobním. Jsou to jedny z klíčových dovedností, které byste měli ovládat, jelikož velká část našeho života představuje interakci s lidmi; příbuznými, přáteli, kolegy, nadřízenými a lidmi v terénu. Komunikační dovednosti také hrají důležitou roli při našem kariérním rozvoji. Představte si už jen pracovní pohovor.
anglicky
Read More

10 jednoduchých tipů, jak se naučit anglicky

Už dlouho si přejete umět anglicky a víte, že vám nový jazyk přinese lepší pracovní příležitosti nebo se vám bude lépe cestovat? Ať už se chcete naučit anglicky z jakéhokoliv důvodu, je důležité vědět, jak na to. Přečtěte si deset tipů, jak se snadno a rychle naučíte angličtinu.
Total
0
Share