TOP 10 Zajímavostí o lidském mozku

7. Mozek převádí emoce do fyzického projevu

Tahle informace znamená skutečnost, že náš mozek nerozlišuje mezi tím, co považujeme za skutečné a co ne. Řídí se pouze elektrochemickými impulsy mezi neurony a podle toho reaguje. V praxi to pak znamená, že když nám někdo ,,zlomí srdce“, pak nás to srdce skutečně bolí, protože svému mozku říkáme, že taková je skutečnost. On se podle toho jen zařídí. Stejně tak nás bolí hlava, když nás něco trápí, nebo břicho, jsme-li z něčeho nervózní. V podstatě se dá říct, že náš psychický stav významně ovlivňuje naše zdraví.

Total
0
Shares
Související články
anglicky
Read More

10 jednoduchých tipů, jak se naučit anglicky

Už dlouho si přejete umět anglicky a víte, že vám nový jazyk přinese lepší pracovní příležitosti nebo se vám bude lépe cestovat? Ať už se chcete naučit anglicky z jakéhokoliv důvodu, je důležité vědět, jak na to. Přečtěte si deset tipů, jak se snadno a rychle naučíte angličtinu.
lidské tělo
Read More

Lidské tělo je plné překvapení. Tyhle zajímavosti vás dostanou

Své tělo bereme jako samozřejmost. Zrovna tak i většinu procesů, které se v něm dnes a denně odehrávají. Mluvíme však o fungování lidského těla, můžeme mluvit doslova o zázraku. Je někdy až neuvěřitelné, co všechno naše tělo dokáže. Podívejte se na 10 faktů a zajímavostí o lidském těle, které navždy změní vše, co jste doposud znali.
Total
0
Share