TOP 10 Zajímavostí o lidském mozku

7. Mozek převádí emoce do fyzického projevu

Tahle informace znamená skutečnost, že náš mozek nerozlišuje mezi tím, co považujeme za skutečné a co ne. Řídí se pouze elektrochemickými impulsy mezi neurony a podle toho reaguje. V praxi to pak znamená, že když nám někdo ,,zlomí srdce“, pak nás to srdce skutečně bolí, protože svému mozku říkáme, že taková je skutečnost. On se podle toho jen zařídí. Stejně tak nás bolí hlava, když nás něco trápí, nebo břicho, jsme-li z něčeho nervózní. V podstatě se dá říct, že náš psychický stav významně ovlivňuje naše zdraví.

Total
0
Shares
Související články
páry
Read More

10 nejstabilnějších párů šoubyznysu. Komu to klape?

Pokud zrovna nemluvíme o světě běžných smrtelníků, kde bychom našli tisíce roky fungujících párů, ve světě showbyznysu (ať už ho aktivně sledujete nebo ne) si mnozí říkáme, že se tam vzájemní partneři střídají jak fusekle. Tuhle zpráva o rozchodu zpěvačky, támhle kauza oblíbeného herce a divokého rozchodu. Dá se ale ve světě reflektorů najít výjimka? Dá, a v docela početné skupině. Podívejte se na nejstabilnější páry, kterým to klape už spoustu let.
minulost
Read More

Nechte minulost za sebou: 10x, jak jít dál a cítit se lépe

Jednou z věcí, která spojuje nás všechny, je schopnost cítit bolest. A to jak fyzickou, tak i emoční. Zažil to každý, obě zmíněné varianty. Co nás ale odlišuje, tak je reakce a jak se s nimi zvládáme vypořádat. Pokud si procházíte trýznivým obdobím, níže naleznete několik tipů, které vám mohou pomoci s posunem začít.
Total
0
Share