TOP 10 Zajímavostí o lidském mozku

3.Člověk dokáže žít a přemýšlet i s polovinou mozku

Určitě jste někdy slyšeli o lidech, kterým byl poškozen mozek natolik, že to z běžného pohledu nelze přežít, a přesto se tak stalo. Ba co víc, těmto lidem se nijak nezměnil jejich charakter, uvažování, ani se neztratila paměť. Jak je to možné? Vědci dodnes prakticky netuší, jakým způsobem mozek v této situaci pracuje, ale po mnoha testech a pozorováních zjistili, že významnou roli hraje hustota mozku. Jednoduše, pokud mozek přijde o významnou část své hmoty, přeskupí její zbytek tak, aby dál mohly probíhat všechny základní funkce. Vše tedy pracuje jako předtím, jen na menší ploše.

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
sebevědomí
Read More

10 tipů, jak si zvednout sebevědomí

Sebevědomí, každý z nás ho má. Vytváří myšlenky o nás samotných a sehrává roli ve všem, co děláme. Mít jeho zdravou hladinu je zásadní; každý den nám napomáhá vytvářet dobrá rozhodnutí, mít dobré a kvalitní mezilidské vztahy, pomáhá nám procházet těžkými situacemi a dodává nám odvahu být sami sebou.
Total
0
Share