Bojujete doma s nánosy prachu? Přinášíme 10 tipů, jak se ho zbavit

Šedý povlak na nábytku vůbec nevypadá pěkně. Děti vtipkují, když do prachové vrstvy prsty kreslí obrázky. Vám jde z drobných částeček prachu hlava kolem. S prachem v domácnosti bojujeme snad všichni. Někteří z nás už ale vědí, jak nad ním vyzrát. Chcete to vědět také? Přečtěte si následujících 10 tipů, jak se doma zbavit prachu.
prachu
ilustrační obrázek (foto: depositphotos)

1. Pryč s koberci

Nechcete-li doma prach, zbavte se koberců. Celoplošné koberce jsou sice klasika, která má své výhody (například lepší tepelná izolace), bohužel se v nich ale zachytávají drobné částečky prachu. A čím víc se doma práší, tím častěji musíte prach utírat. Není to otrava?

2. Prach utírejte mokrou cestou

Prachu se doma mnohem lépe zbavíte, budete-li jej likvidovat tzv. mokrou cestou. Prachovka je sice super pomocník, ale uděláte lépe, když do boje proti prachu na nábytku vyrukujete s mokrým hadrem. Zlikvidujete tak až 90 % prachového povlaku a to vůbec není špatný výsledek.

3. Pravidelně klepejte kusové koberečky

I když doma pravidelně vysáváte, není na škodu průběžně dopřát kusovým koberečkům pořádný výprask. Dělávaly to už naše babičky (jen si vzpomeňte na speciální “udělátka” okolo paneláků, na kterých se koberce vyklepávaly) a dobře věděly, proč. Máte-li doma kusové koberce a nechcete se jich vzdát, myslete na jejich pravidelné vyklepání.

4. Pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu

Pokud v domácnosti řešíte suchý vzduch, můžete mít doma také mnohem více prachu. Jak proti tomu bojovat? Řešení nabízí zvlhčovače vzduchu, které nejenže sníží tvorbu prachu, ale zároveň přispějí k lepší kvalitě ovzduší u vás doma.

Total
0
Shares
Související články
kratom
Read More

10 věcí o kratomu, které je dobré vědět

Možná jste si všimli, že v poslední době vzrůstá až nebývalý zájem o prášek s tajemným názvem „kratom“. Ačkoli kratom vypadá zdánlivě neškodně (vždyť ho propagují i influenceři či sportovci), v těle může být časovanou bombou. A abychom vám svět kratomu více přiblížili, připravili jsme pro vás desítku zajímavostí týkající se právě téhle látky.
home office
Read More

10 tipů, jak si zpříjemnit home office

Kvůli covidové pandemii se home office stal součástí mnoha z nás. Najednou jsme zjistili, kolik povolání lze provozovat z obýváku v teplákách. A ačkoliv je vidina práce z domova velmi příjemná, po čase se však může stát velkým problémem. Zpříjemněte si home office následujícími kroky, díky kterým objevíte kouzlo možnosti práce z domova.
Total
0
Share