Bojujete doma s nánosy prachu? Přinášíme 10 tipů, jak se ho zbavit

Šedý povlak na nábytku vůbec nevypadá pěkně. Děti vtipkují, když do prachové vrstvy prsty kreslí obrázky. Vám jde z drobných částeček prachu hlava kolem. S prachem v domácnosti bojujeme snad všichni. Někteří z nás už ale vědí, jak nad ním vyzrát. Chcete to vědět také? Přečtěte si následujících 10 tipů, jak se doma zbavit prachu.
prachu
ilustrační obrázek (foto: depositphotos)

1. Pryč s koberci

Nechcete-li doma prach, zbavte se koberců. Celoplošné koberce jsou sice klasika, která má své výhody (například lepší tepelná izolace), bohužel se v nich ale zachytávají drobné částečky prachu. A čím víc se doma práší, tím častěji musíte prach utírat. Není to otrava?

2. Prach utírejte mokrou cestou

Prachu se doma mnohem lépe zbavíte, budete-li jej likvidovat tzv. mokrou cestou. Prachovka je sice super pomocník, ale uděláte lépe, když do boje proti prachu na nábytku vyrukujete s mokrým hadrem. Zlikvidujete tak až 90 % prachového povlaku a to vůbec není špatný výsledek.

3. Pravidelně klepejte kusové koberečky

I když doma pravidelně vysáváte, není na škodu průběžně dopřát kusovým koberečkům pořádný výprask. Dělávaly to už naše babičky (jen si vzpomeňte na speciální “udělátka” okolo paneláků, na kterých se koberce vyklepávaly) a dobře věděly, proč. Máte-li doma kusové koberce a nechcete se jich vzdát, myslete na jejich pravidelné vyklepání.

4. Pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu

Pokud v domácnosti řešíte suchý vzduch, můžete mít doma také mnohem více prachu. Jak proti tomu bojovat? Řešení nabízí zvlhčovače vzduchu, které nejenže sníží tvorbu prachu, ale zároveň přispějí k lepší kvalitě ovzduší u vás doma.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share