TOP 10 ohrožených druhů zvířat, které brzy vyhynou

Naše planeta je plná kouzelných míst i zvířat, z nichž se lidem až tají dech. V divoké přírodě však existuje i mnoho druhů, které pomalu vymírají. Některé z nich vyhynou kvůli chladnokrevnému lovu těchto zvířat, jiné z důvodu znečištěné přírody a moderní doby. Ať už je tomu jakkoliv, podívejte se na ty nejvíce ohrožené druhy zvířat, které již brzy na Zemi nebudou mít zastoupení.
ohrožený
Sifaka bílý žije pouze na Madagaskaru. (foto: depositphotos)

5. Kakapo soví

Mezi ptactvem existuje také mnoho druhů, které brzy na planetě nebudou mít zastoupení. Patří k nim i papoušek kakapo soví, který váží téměř čtyři kilogramy. Jejich teritoriem je Nový Zéland, ten je však v posledních letech mnohem více zalidněný a to tento druh nenese příliš dobře. Proto se vědci rozhodli několik kusů přesunout na méně zalidněné okolní ostrovy. V dnešní době jich žije méně než 200 kusů.

6. Kraska krátkoocasá

A u ptáků ještě zůstaneme. Tento tropický opeřenec žije v hlubokých lesích kolem Jávy, ve volné přírodě jich žije podle vědců asi padesát. Za jejich vymírání mohou opět lidé a jejich touha po penězích, mnoho jich totiž nepřežilo černý trh s exotickými ptáky. Pár desítek jich žije ještě v zajetí, v mnoha zoologických zahradách po celém světě.

kaska
Kaska krátkoocasá je další ohrožený druh. (foto: depositphotos)

7. Sifaka bílý

Podíváme-li se mezi lemury, tím nejohroženějším je rozhodně sifaka bílý, kterého můžeme potkat v oblasti Madagaskaru. V dnešní době existují dvě chráněné rezervace, v nichž dohromady žije na 250 dospělých lemurů tohoto druhu, za jejich masivní úhyn však může velké kácení lesů v této oblasti.

lemur
Sifaka bílý žije pouze na Madagaskaru. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share