TOP 10 ohrožených druhů zvířat, které brzy vyhynou

Naše planeta je plná kouzelných míst i zvířat, z nichž se lidem až tají dech. V divoké přírodě však existuje i mnoho druhů, které pomalu vymírají. Některé z nich vyhynou kvůli chladnokrevnému lovu těchto zvířat, jiné z důvodu znečištěné přírody a moderní doby. Ať už je tomu jakkoliv, podívejte se na ty nejvíce ohrožené druhy zvířat, které již brzy na Zemi nebudou mít zastoupení.
ohrožený
Sifaka bílý žije pouze na Madagaskaru. (foto: depositphotos)

8. Leguán růžový

Mezi leguány má nahnutou budoucnost zejména leguán růžový. Na ostrově Isabela (Galapágy) žije zhruba dvě stě jedinců, které ohrožuje zejména příroda sama. V této oblasti totiž často probíhá zemětřesení nebo se nekontrolovatelně rozšiřuje nemoc, na niž leguáni umírají. Vyhynutí se nejspíš tento druh nevyhne.

9. Králík říční

Podél malých potoků v krátké oblasti jižní Afriky žije tento roztomilý králík, kterému však na jeho teritoriu řádí v posledních letech také farmáři a jejich touha o co největší kus půdy. Vědci napočítali v dnešní době zhruba 500 králíků říčních, kteří jsou tím pádem zahrnutí do seznamu nejvíce ohrožených druhů zvířat.

10. Delfínovec čínský

Tento druh delfína již s největší pravděpodobností nemá žádné zastoupení na naší planetě, vědci to však nevzdávají a stále po posledních kusech pátrají, jeho vyhynutí zatím není definitivně potvrzené. Naposledy byl delfínovec čínský zahlédnutý v roce 2007, žije pouze ve sladkovodních jezerech a řekách Číny. Vlivem znečištění vody v této oblasti však nemá moc šancí na přežití.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Nejzajímavější vyhynulá zvířata

TOP 10 nejjedovatějších pavouků světa

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share