10 kroků, jak pomoci zabránit šíření koronaviru

V roce 2019 byl objeven nový kmen koronaviry, koronaviry (COVID-19) . Má příznaky, které zahrnují horečku, kašel, dušnost a ve vážných případech může způsobit akutní respirační syndrom, zápal plic, selhání ledvin a horší smrt.

8. Minimalizujte cestování

Zabraňte rozšíření koronaviru - minimalizujte cestování

Je vhodné zrušit jakékoli budoucí cesty a vyhnout se cestování, pokud jste nemocní. To může pomoci minimalizovat nebo zastavit šíření virů. Pokud jste zdraví, je také lepší minimalizovat cestování, abyste se vyhnuli získání nemocí.

9. Vyhledejte lékařskou pomoc

Zabraňte rozšíření koronaviru - vyhledejte lékařskou pomoc

Otázkou je… kdy je nejlepší čas vyhledat lékařskou péči? Lidé s mírnými příznaky, jako je mírný kašel a chřipka, se obvykle jen léčí doma. Postupujte podle místních pokynů, jak a kdy navštívit lékaře nebo nemocnici, zejména pokud jste cestovali do oblastí postižených koronaviry.

10. Zůstaňte informovaní

Zabraňte rozšíření koronaviru - zůstaňte informováni

Neignorujte žádné informace o tomto ohnisku. Stále je nejlepší být informován o jakýchkoli aktualizacích o koronaviru. Dbejte však také na to, abyste neabsorbovali falešné zprávy nebo dezinformace ze sociálních médií, protože mohou vzbudit obavy a paniku. Chcete-li znát spolehlivé aktualizace, můžete zkontrolovat web CDC , WHO, MZCR nebo místní zdravotní zdroje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Důvody, proč by vás měl covid-19 vyděsit

TOP 10: Způsoby, jak se ubránit COVIDu

Zdroj

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share