TOP 10: Kultovní filmy, které musíte vidět

Ať už patříte mezi milovníky filmů nebo se jen toužíte ponořit hlouběji do klasické kinematografie, vybrali jsme pro vás deset nadčasových snímků, které by měl vidět každý. Filmy jsme zvolili tak, abychom se trefili do chuti všem.
kultovní film
Nevíte, co si pustit? Tak zkontrolujte, jestli už jste viděli všechny kultovní filmy z našeho seznamu. (foto: depositphotos)

5. Trainspotting (1996) 

Trainspotting je komediálně-dramatický film z roku 1996, který režíroval Danny Boyle a kde si zahrál hlavní roli Ewan McGregor. Natočený byl podle stejnojmenného románu I. Welshe z roku 1993. Snímek zachycuje život skupiny přátel, kteří jsou závislí na heroinu v ekonomicky zaostalé oblasti Edinburghu.

trailer k filmu Trainspotting (1996)

6. Forrest Gump (1994) 

Americký komediálně-dramatický kultovní film z roku 1994, který režíroval Robert Zemeckis. I tento snímek vzniknul podle knižní předlohy, stejnojmenného románu Winstona Grooma z roku 1986, kde se v hlavní roli představil Tom Hanks. Příběh zachycuje život Forresta Gumpa (Hanks), labilního ale dobrosrdečného muže z Alabamy, který nevědomky ovlivní hned několik zásadních historických událostí 20. století. ve Spojených státech.

trailer k filmu Forrest Gump (1994)

7. Pulp Fiction (1994)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí je americká kriminální komedie, s prvky černého humoru, kterou napsal a režíroval Quentin Tarantino. V hlavních rolích nalezneme hvězdné obsazení, a to Johna Travoltu, Samuela L. Jacksona, Bruce Willise a Umu Thurman. Snímek vypráví několik příběhů o zločinu v Los Angeles. Název odkazuje na pulpové časopisy a kriminální romány, známé především svou násilnickou grafikou a údernými dialogy.

trailer k filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share