TOP 10 nejjedovatějších pavouků světa

Pavouci jsou jedni z nejstarších druhů zvířat, vyvinuli se již před více než 380 miliony let. Z evolučního hlediska jsou to úžasní tvorové, nicméně pro spoustu z nás přestavují opravdu noční můru, a to hlavně kvůli své tělesné konstituci: osm nohou, chlupaté tělíčko, několik párů očí… Brrr!
pavouk
Zachraň se kdo můžeš! Tyhle pavouky potkat nechcete. (foto: depositphotos)

5. Hnědá vdova                                            

Dle názvu je vám patrně jasné, že se jedná o pavouka příbuzného vdově černé. Liší se prakticky jen svou barvou, jelikož i ony mají na břiše znak přesýpacích hodin. Většinou se ale vyskytují v tropických oblastech, nejčastěji v Kalifornii. Zdržují se na místech, kde není moc velký pohyb, či v oblastech kde je hodně křovin a dřeva. Jejich jed je ale jedovatější než jed černé vdovy, naštěstí jej ale vstřikují méně. Je také mnohem plašší a méně agresivnější než černá vdova, takže se jejího kousnutí nedočkáte tak často. Nicméně když už k němu dojde, opravdu bolí, ale neexistuje záznam o úmrtí po kousanci od hnědé vdovy.

pavouk
Ani hnědá vdova nevypadá dvakrát přívětivě. (foto: depositphotos)

6. Snovačka domácí

Tomuto pavoukovi se občas také přezdívá falešná černá vdova, a do Evropy se dostal v 70. letech 19. století v zásilce ovoce do Anglie. Kvůli klimatickým změnám se ale dostávají i do ostatních částí Evropy, i když jsou označováni za nejjedovatější pavouky Anglie. Příznaky kousnutí jsou často zcela odlišné. Kousnuté místo však může otéct až do velikosti tenisového míčku.

V souvislosti se snovačkou domácí došlo pouze k jednomu úmrtí, a to v roce 2014. I toto úmrtí je ale nejednoznačné, jelikož se odborníci shodují na tom, že v jedu tohoto pavouka není nic, co by mohlo člověka zabít.

Snovačka domácí aneb falešná černá vdova.

7. Snovačka Hasseltova

Tento druh pavouka je příbuzný snovačce domácí, jenom s tím rozdílem, že tento se vyskytuje pouze v Austrálii. Jeho poznávacím znamením je červený pruh na zádech.

Červená barva je u samic mnohem tmavší než u samců. Jsou středně velcí, jejich tělo je velké asi jako větší kulička hrachu. Kousnutí tímto pavoukem naštěstí není příliš vážné, ale nepříjemné je. Člověk obvykle pociťuje pocení, nevolnost, svalovou slabost a zvracení. Ovšem ve většině případů není ani potřeba protijed.

A teď něco o tom, jak snovačka chytila hada.

Total
0
Shares
Související články
vyhynulá
Read More

TOP 10: Nejzajímavější vyhynulá zvířata

Je až smutné, že na světě existuje mnoho ohrožených druhů, které už nenajdeme ve volné přírodě. Můžeme se na ně podívat alespoň v zoologické zahradě a podobných zařízeních. Dalo by se říct, že tato zvířátka měla štěstí. Mnoho zvířat už totiž řadíme mezi vyhynulá a můžeme si je prohlédnout leda tak v nějaké encyklopedii.
ohrožený
Read More

TOP 10 ohrožených druhů zvířat, které brzy vyhynou

Naše planeta je plná kouzelných míst i zvířat, z nichž se lidem až tají dech. V divoké přírodě však existuje i mnoho druhů, které pomalu vymírají. Některé z nich vyhynou kvůli chladnokrevnému lovu těchto zvířat, jiné z důvodu znečištěné přírody a moderní doby. Ať už je tomu jakkoliv, podívejte se na ty nejvíce ohrožené druhy zvířat, které již brzy na Zemi nebudou mít zastoupení.
Total
0
Share