10 vět, které nikdy neříkejte vašim dětem

V rodinách často panuje fádnost běžných dní, při kterých se používají stále stejné fráze. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, co ve skutečnosti ty dokola omílané věty znamenají, a hlavně co přináší dětem do jejich podvědomí? Zamyslete se nad těmi nejznámějšími větami a zjistíte, že není úplně dobré je používat.
neříkejte
Jsou věci, které byste svým dětem nikdy neměli říkat. (foto: depositphotos)

5. Neschopnost ocenit

Povedlo se vašemu dítěti něco, co ale rozhodně umí i lépe? Neříkejte mu to. Určitě se snaží ze všech sil. Zkuste spíš ocenit jejich snahu a rozeberte daný výsledek. Třeba vaší ratolesti dojde, že v některých částech už to umí i mnohem lépe.

6. Nevyhrožujte příchodem druhého rodiče

„Jestli nepřestaneš, zavolám tátu.“ To je věta, která by měla být úplně vymazaná ze slovníku rodičů. Proč by se mělo dítě strašit příchodem druhého rodiče? Je snad tak strašný, zlý a přísný? Pokud ano, pak to přece není dobrý rodič. A už vůbec by neměl působit jako zastrašující krok pro zlobivé dítě.

7. S pochvalou opatrně

Myslíte si, že na pochvale nemůžete nic zkazit? Ale ano! Pokud s chválou nešetříte a vaše dítě je šikulka při každém kroku, pak chvála ztrácí smysl a při každé další pochvale, kde by byla záslužná, už nemá takový význam.

Total
0
Shares
Související články
ušetřit
Read More

10 tipů, jak ušetřit v domácnosti, a přitom se neomezovat

V každé rodině existuje mnoho zarytých stereotypů, kvůli kterým v dnešní době možná utrácíte víc peněz, než je nutné. Zrevidujte si veškeré náklady a ušetřete tam, kde se dá šetřit poměrně jednoduše. Nový pohled na finance celé domácnosti vám přinese až několik tisíc ročně do vaší peněženky.
Total
0
Share