10 vět, které nikdy neříkejte vašim dětem

V rodinách často panuje fádnost běžných dní, při kterých se používají stále stejné fráze. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, co ve skutečnosti ty dokola omílané věty znamenají, a hlavně co přináší dětem do jejich podvědomí? Zamyslete se nad těmi nejznámějšími větami a zjistíte, že není úplně dobré je používat.
neříkejte
Jsou věci, které byste svým dětem nikdy neměli říkat. (foto: depositphotos)

8. Nespěchejte na něj

Malým dětem často některé úkony trvají déle, než by se vám zrovna hodilo. Pokud spěcháte, určitě nepopohánějte vaše dítě. Možná se snaží ze všech sil a nervózním hlasem spolu s pošťuchováním ho rozhodně nezrychlíte. Naopak mu můžete zadělat na pocit, že není dost dobré a rychlé a v dospělosti se může cítit méněcenně.

9. Odměna za snězení jídla

Pravidlo, že po každém jídle přijde sladká odměna, je všem určitě známé. Přemýšleli jste však někdy nad tím, co tím vaší malé lásce říkáte? Za dobré a teplé jídlo přece není třeba dostávat odměnu. Můžete tím vypěstovat v dítěti signál, že běžné jídlo není nic, o co mají stát, takže to raději ani neříkejte.

krmení
Odměna za snědené jídlo by neměla být samozřejmostí. (foto: depositphotos)

10. Nerozlišujte pohlaví

Růžová je pro holky a modrá pro kluky? To je přece už dávno pasé! Nezakazujte vašemu dítěti zkoumat hračky nebo činnosti, které jsou typické pro druhé pohlaví. Nikdy nevíte, zda z vašeho syna nebude skvělý módní návrhář nebo z vaší dcery třeba závodnice v motosportu.

Zkuste více přemýšlet nad větami, které denně používáte a uvidíte, že styl výchovy bude o něco vlídnější a váš vztah se o to více prohloubí. Slova dokážou často zranit víc než činy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 Úžasné příběhy o lásce

TOP 10: Činnosti, které můžete dělat, když se doma nudíte

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share