10 tipů, se kterými bude úklid domácnosti hračka

Není nic horšího než strávit volný víkend náročným úklidem celé domácnosti. Důležité je uklízet pravidelně a dobře si jednotlivé úkony naplánovat. Inspirujte se následujícími tipy, díky nimž si úklid značně usnadníte.
úklid
Úklid domácnosti či rovnou celého domu nemusí být tak zlý. Stačí si práci dobře zorganizovat. (foto: depositphotos)

8. Vybírejte pečlivě

Úklid vám také velmi zjednoduší váš nábytek a dekorační prvky. Například takové textilie jsou lapačem prachu, proto je při zařizování domácnosti eliminujte. Zbavte se mohutných závěsů, textilních lustrů. Musíte mít v předsíni, kde se hromadí špína z nečistých bot, koberec? Nebyla by lepší dlažba? Baví vás stále utírat prach na soškách a slonech z porcelánu, které máte všude možně?

9. Sklo a zrcadla

Nikomu se nechce do umývání oken, ovšem když už se k tomu dokopete, zvažte, zdali je vhodná doba. Pokud chcete umývat okna v době, kdy na ně nejvíce praží sluníčko, jsou velmi rozehřátá, docílíte jedině jedné šmouhy za druhou. Také v zimním období byste měli mytí oken zvážit, nikdy je neumývejte, pokud venku mrzne, mohlo by se stát, že byste museli volat sklenáře.

úklid
S čisticími prostředky to nijak nepřehánějte a nekombinujte jich víc, než je třeba. (foto: depositphotos)

10. Pozor na kombinaci přípravků

Velkou paseku můžete nadělat, když smícháte přípravky, jejichž složky spolu mohou reagovat. Buď si přečtěte jejich složení, nebo se držte pouze jednoho přípravku. Je také dobré uvědomit si, že ne každý přípravek je vhodný pro daný prostor, například na mytí vany vám postačí obyčejné mýdlo. V žádném případě ne agresivní prostředky, které zničí jak okolí vany (těsnění, spáry), tak samotnou vanu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Sůl nejen jako dochucovadlo: 10 způsobů, jak ji využít v domácnosti

Total
0
Shares
Související články
home office
Read More

10 tipů, jak si zpříjemnit home office

Kvůli covidové pandemii se home office stal součástí mnoha z nás. Najednou jsme zjistili, kolik povolání lze provozovat z obýváku v teplákách. A ačkoliv je vidina práce z domova velmi příjemná, po čase se však může stát velkým problémem. Zpříjemněte si home office následujícími kroky, díky kterým objevíte kouzlo možnosti práce z domova.
bydlení
Read More

TOP 10 stylů bydlení. Který z nich učaruje vám?

Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně a příjemně. Zařizujeme si jej proto k obrazu svému. V našem domově se tak odráží kousek nás samých. Často podlehneme některému ze stylů bydlení, těch není zrovna málo – a to je dobře, protože si tak alespoň máme z čeho vybírat. Tohle je TOP 10 nejznámějších. Který z nich vám padne do oka?
Total
0
Share