10 tipů, se kterými bude úklid domácnosti hračka

Není nic horšího než strávit volný víkend náročným úklidem celé domácnosti. Důležité je uklízet pravidelně a dobře si jednotlivé úkony naplánovat. Inspirujte se následujícími tipy, díky nimž si úklid značně usnadníte.
úklid
Úklid domácnosti či rovnou celého domu nemusí být tak zlý. Stačí si práci dobře zorganizovat. (foto: depositphotos)

5. Jednou za čas domácnost vydezinfikujte

S dezinfekcí by to člověk přehánět neměl, nějakou tu imunitu bychom si vybudovat měli. Ovšem není na škodu jednou za čas domácnost vydezinfikovat. Nemusíte hned nutně běžet do drogerie pro Savo či jiné agresivní prostředky. Postačí vám obyčejný ocet s teplou vodou a pár kapek esenciálního oleje. Soustřeďte se na pracovní plochy, ohmatané spotřebiče, skříňky, vypínače, kliky, ovladače a mnoho dalších předmětů, na které průběžně saháte.

úklid
S dezinfekcí to nepřehánějte, ale jednou za čas je to potřeba. (foto: depositphotos)

6. Vana, WC a umyvadla – nejhorší části při úklidu

Koupelna a kuchyň patří k nejméně oblíbeným místnostem při úklidu. V tomto případě si úklid nijak zvlášť nezlehčíte, pouze strategicky upravíte. Umyvadla, vanu a WC zbavte všech předmětů, které se na nich nachází. Poté na ně aplikujte vámi zvolený čistící prostředek a nechte ho působit. Pak se vraťte tam, kde jste přípravek nanesli jako první a postupujte dále. Každý přípravek totiž potřebuje nějakou dobu působit, aby rozpustil nečistoty, které se na vaně nebo umyvadle usadily.

7. První vysavač, poté hadr

Podlaha v koupelně či kuchyni by potřebovala nutně umýt? Než si přinesete kbelík s mopem, podlahy vysajte nebo zameťte. Zbavíte se tak větších kousků, které se po podlaze válí, kromě toho si také ušetříte neustálé vybírání vlasů ze střapců mopu.

vytírání
Vytírání by mělo být až jako úplně poslední činnost. (foto: depositphotos)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share