TOP 10: Vánoční filmy, bez kterých si to neumíme představit

Vánoce už jsou vážně za rohem a málokdo z nás si dovede představit svátky bez pohádek a typicky vánočních filmů. Není nic lepšího, než se zachumlat do svetru, deky, vzít si talířek cukroví nebo chuťovek a za blikajících světýlek od vánočního stromečku nasávat atmosféru svátků z filmotéky. Které filmy prostě milujeme, že si je o Vánocích pouštíme zas a znovu? Mrkněte na desítku těch legendárních – tedy kromě Popelky, která je prostě samozřejmostí.
vánoční film
Jaké jsou vánoční filmy, bez kterých si svátky už neumíme představit? (foto: depositphotos)

1. Sám doma

Mám pocit, že jsme na něco zapomněli… na Kevina! Ačkoliv tuhle (a nejen tuhle) hlášku slýcháváme každý rok, legendární vánoční film Sám doma nás prostě nikdy nepřestane bavit. Ostatně kdo by nemiloval fantastické nástrahy vykutáleného Kevina, který si za všech okolností poradí s proradnými zlodějíčky. 

trailer k filmu Sám doma (1990)

2. Láska nebeská

Úžasná romantická komedie Láska nebeská patří mezi klasiky všech klasik. Jejím dějem se prolíná několik příběhů, každý si v nich najde ten svůj, který ho vezme za srdíčko. A nebo klidně rovnou všechny. Skvělí herci, hudba, scénář a romantická láska.

trailer k filmu Láska nebeská (2003)

3. Pelíšky

Legendární Pelíšky spousta z nás zná takřka nazpaměť. Je to už taková naše štědrovečerní klasika. Fantastické výkony úžasných českých herců, atmosféra dřívějších Vánoc a svébytný smysl pro humor z toho filmu utvořili nepřekonatelnou hořkosladkou komedii, která vtipně popisuje příběh chlapce dospívajícího v 60. letech.

Nejlepší scény a hlášky z filmu Pelíšky (1999).

4. Jack Frost

Takový typicky americký rodinný vánoční doják. Místy velmi emotivní, ale zároveň vtipný vánoční film Jack Frost milují nejen děti, ale i dospěláci. Ačkoli nás zpočátku zamrzí scéna, kdy se dovídáme o úmrtí otce, čeká nás spousta legrace díky obživlému sněhulákovi, do nějž se zesnulý otec převtělil a který se snaží synkovi vynahradit vše, co za života nestihnul a odkládal.

Ačkoli hodně z nás u toho filmu brečí jako želvy, nutno uznat, že přináší myšlenku, jak důležité je věnovat čas své rodině a nejbližším, dokud je čas.

trailer k filmu Jack Frost (1998)

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share