10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Vánoce bez ohledu na věk milujeme snad všichni, a ne nadarmo patří k nejkrásnějším svátkům v roce. A aby ne, jejich atmosféra je jedním slovem kouzelná. No řekněte – vůně vanilkových rohlíčků, světelná výzdoba, řízek s bramborovým salátem, pohoda u pohádek s rodinou, zářící vánoční stromeček, vánoční trhy okořeněné svařákem… Přesně to (a nejen to) je jen hrstka věcí, proč se na Vánoce tolik těšíme. A právě na to poslední – vánoční trhy – se spolu podíváme podrobněji. Kam za těmi nejkrásnějšími?
vánoční trhy
Kam se do světa vypravit na ty nejkouzelnější vánoční trhy? (foto: depositphotos)

Pro tentokrát vynecháme tradiční česká místa, jako legendární vánoční trhy v Praze, Brně a dalších větších městech, a podíváme se o něco dál – za naše hranice.

1. Gdaňsk, Polsko | 18. listopadu – 23. prosince

Pokud chcete zažít nezapomenutelné vánoční trhy, pak se vydejte k našim polským sousedům do Gdaňsku. Právě zde na vás dýchne doslova pohádková atmosféra – pochody elfů, vyprávějící los, sněhová královná i malí koledníčci, kteří mají plnit přání. A kromě nádherné vánoční výzdoby zde najdete spoustu krámků s různými pochoutkami včetně keramiky, šperků i upcyklovaných věciček. A perlička na závěr – chybět nebude velká brána coby obrovský adventní kalendář, kde se každý den otevře jedno okénko.

2. Salzburg, Rakousko | 17. listopadu – 1. ledna

Prožít kouzelné adventní trhy můžete i v Rakousku, a kromě stálice v podobě Vídně můžete zavítat do Salzburgu, kde najdete malebné stánky připomínající ty, které se tu stavěly v 15. století. A kromě fascinující výzdoby a bohaté nabídky produktů se můžete těšit na každodenní koncerty. 

vánoční trhy
Vídeň a další rakouská města mají kouzelnou atmosféru. (foto: depositphotos)

3. Norimberk, Německo | 25. listopadu – 24. prosince

Německo je řadu let proslulé famózními trhy, a ať už jmenujeme Berlín, Kolín nebo třeba právě Norimberk, ve všech případech je rozhodně o co stát. A zejména letos se Německo stává králem v rámci udržitelnosti. Takže kromě všelijakých dobrůtek, hromady stánků se vším možný, si můžete vychutnat drink ze znovu použitelného hrnečku nebo navštívit Wonderland, který využívá čistě obnovitelnou energii.

4. Bratislava, Slovensko | 24. listopadu – 21. prosince

Pohádkově připravenými vánočními trhy se mohou pochlubit také na Slovensku, kde se můžete těšit na nádherně ozdobené stromky, které vykreslí úsměv nejen dětem, ale i dospělákům. A mimo klasických stánků se můžete těšit i na spoustu koutků s místními delikatesami.

Total
0
Shares
Související články
Dwayne Johnson
Read More

TOP 10: Nejlépe placené filmové hvězdy roku 2021

Žebříček nejlépe placených filmových hvězd je po roce tady. A i když se každý rok na jednotlivé pozice díváme s nadšením a touhou po překvapení, mnohdy jsme spíše zklamaní, protože se na prvních příčkách nachází ti, kteří je okupovali loni. Jak je tomu nyní? Kdo se těší z faktu, že patřil mezi nejlépe placené v roce 2021?
Total
0
Share