10 tipů na místa, kde probíhají nejkrásnější vánoční trhy

Vánoce bez ohledu na věk milujeme snad všichni, a ne nadarmo patří k nejkrásnějším svátkům v roce. A aby ne, jejich atmosféra je jedním slovem kouzelná. No řekněte – vůně vanilkových rohlíčků, světelná výzdoba, řízek s bramborovým salátem, pohoda u pohádek s rodinou, zářící vánoční stromeček, vánoční trhy okořeněné svařákem… Přesně to (a nejen to) je jen hrstka věcí, proč se na Vánoce tolik těšíme. A právě na to poslední – vánoční trhy – se spolu podíváme podrobněji. Kam za těmi nejkrásnějšími?
vánoční trhy
Kam se do světa vypravit na ty nejkouzelnější vánoční trhy? (foto: depositphotos)

Pro tentokrát vynecháme tradiční česká místa, jako legendární vánoční trhy v Praze, Brně a dalších větších městech, a podíváme se o něco dál – za naše hranice.

1. Gdaňsk, Polsko | 18. listopadu – 23. prosince

Pokud chcete zažít nezapomenutelné vánoční trhy, pak se vydejte k našim polským sousedům do Gdaňsku. Právě zde na vás dýchne doslova pohádková atmosféra – pochody elfů, vyprávějící los, sněhová královná i malí koledníčci, kteří mají plnit přání. A kromě nádherné vánoční výzdoby zde najdete spoustu krámků s různými pochoutkami včetně keramiky, šperků i upcyklovaných věciček. A perlička na závěr – chybět nebude velká brána coby obrovský adventní kalendář, kde se každý den otevře jedno okénko.

2. Salzburg, Rakousko | 17. listopadu – 1. ledna

Prožít kouzelné adventní trhy můžete i v Rakousku, a kromě stálice v podobě Vídně můžete zavítat do Salzburgu, kde najdete malebné stánky připomínající ty, které se tu stavěly v 15. století. A kromě fascinující výzdoby a bohaté nabídky produktů se můžete těšit na každodenní koncerty. 

vánoční trhy
Vídeň a další rakouská města mají kouzelnou atmosféru. (foto: depositphotos)

3. Norimberk, Německo | 25. listopadu – 24. prosince

Německo je řadu let proslulé famózními trhy, a ať už jmenujeme Berlín, Kolín nebo třeba právě Norimberk, ve všech případech je rozhodně o co stát. A zejména letos se Německo stává králem v rámci udržitelnosti. Takže kromě všelijakých dobrůtek, hromady stánků se vším možný, si můžete vychutnat drink ze znovu použitelného hrnečku nebo navštívit Wonderland, který využívá čistě obnovitelnou energii.

4. Bratislava, Slovensko | 24. listopadu – 21. prosince

Pohádkově připravenými vánočními trhy se mohou pochlubit také na Slovensku, kde se můžete těšit na nádherně ozdobené stromky, které vykreslí úsměv nejen dětem, ale i dospělákům. A mimo klasických stánků se můžete těšit i na spoustu koutků s místními delikatesami.

Total
0
Shares
Související články
filozofii
Read More

10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
Valentýn
Read More

Kde oslavit Valentýn? Přinášíme TOP 10 romantických míst

Den svatého Valentýna je za dveřmi a vy přemýšlíte, jak tento svátek, kdy hlavní roli hraje láska a romantika, oslavíte? Nespočet lidí slaví den sv. Valentýna až večer, a to večeří v nějaké hezké restauraci. Vymaňte se ze stereotypu a užívejte si svátek zamilovaných už pár dní předem. Inspirujte se možným výletem, na který rozhodně jen tak nezapomenete.
Total
0
Share