10 zajímavostí o filmových kostýmech

Jak praví staré známé rčení – šaty dělají člověka, ovšem pokud to vezmeme z hlediska kinematografie, jsou to právě kostýmy, které dělají film filmem, dokreslují jeho atmosféru i žánr jako takový.
kostým
Jack Sparrow postupem času dostával gumové klobouky. Bylo to levnější. (foto: Walt Disney Studios)

8. Matrix

V jedné z rolí můžete spatřit Vědmu, ovšem málokdo by hledal užší souvislosti, co se výběru kostýmu týče. Tušili jste totiž, že její kostým je v podstatě odkazem slavného obrazu Sibyla Delfská od Michelangela Buonarrotiho?

9. Wonder Woman

Jednu takovou zajímavost najdete i ve filmu Wonder Woman, kde spatříme hrdinku oblečenou do nádherně modrých šatů. Stejný styl však na sobě nesla také Lynda Carter v roce 1975, kdy došlo k seriálovému zpracování komiksu.

10. Avengers: Endgame

V sedmdesátkové scéně ve filmu Avengers: Endgame vidíme Stana Lee oblečeného do typického dobového outfitu. Je ale zajímavostí, že kostým byl tvořený podle jeho vlastní předlohy – ten samý ohoz totiž nosíval on v sedmdesátých letech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Kultovní filmy, které musíte vidět

TOP 10: Nej filmové hity roku 2022

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share