10 zajímavostí o filmových kostýmech

Jak praví staré známé rčení – šaty dělají člověka, ovšem pokud to vezmeme z hlediska kinematografie, jsou to právě kostýmy, které dělají film filmem, dokreslují jeho atmosféru i žánr jako takový.
kostým
Jack Sparrow postupem času dostával gumové klobouky. Bylo to levnější. (foto: Walt Disney Studios)

8. Matrix

V jedné z rolí můžete spatřit Vědmu, ovšem málokdo by hledal užší souvislosti, co se výběru kostýmu týče. Tušili jste totiž, že její kostým je v podstatě odkazem slavného obrazu Sibyla Delfská od Michelangela Buonarrotiho?

9. Wonder Woman

Jednu takovou zajímavost najdete i ve filmu Wonder Woman, kde spatříme hrdinku oblečenou do nádherně modrých šatů. Stejný styl však na sobě nesla také Lynda Carter v roce 1975, kdy došlo k seriálovému zpracování komiksu.

10. Avengers: Endgame

V sedmdesátkové scéně ve filmu Avengers: Endgame vidíme Stana Lee oblečeného do typického dobového outfitu. Je ale zajímavostí, že kostým byl tvořený podle jeho vlastní předlohy – ten samý ohoz totiž nosíval on v sedmdesátých letech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10: Kultovní filmy, které musíte vidět

TOP 10: Nej filmové hity roku 2022

Total
0
Shares
Související články
horor
Read More

TOP 10 nejlepších hororů, co vám nedají spát

Máte před sebou volný večer, který chcete strávit u televizní obrazovky? Nepouštějte si stále dokola jdoucí seriály české tvorby, ale raději dejte přednost opravdu solidním hororovým snímkům, kvůli kterým nebudete spát. Co konkrétně stojí za vidění a co vás nenechá ani na minutu klidnými?
výlet
Read More

10 filmových tipů na výlet: Vydejte se na místa, kde se natáčely vaše oblíbené trháky

Není snad nikdo, kdo by nemiloval filmy. Jediné, v čem se všichni lišíme, je jiná chuť, co se výběru žánru týče. Někdo prostě rád napínavé thrillery, děsivé horory, zatímco ostatní si s chutí oddechnou nad vysmátou komedií nebo prožijí romantické příběhy ze slaďáren. Filmy prostě patří k našemu životu, a o to lepší je vědět, že některá místa, kde se točily ty největší filmové pecky, můžete osobně navštívit. Kam se tedy vypravit na výlet?
Total
0
Share