10 zajímavostí o filmových kostýmech

Jak praví staré známé rčení – šaty dělají člověka, ovšem pokud to vezmeme z hlediska kinematografie, jsou to právě kostýmy, které dělají film filmem, dokreslují jeho atmosféru i žánr jako takový.
kostým
Jack Sparrow postupem času dostával gumové klobouky. Bylo to levnější. (foto: Walt Disney Studios)

5. Spaceballs

Režisér Mel Brooks před samotným natáčením přišel za Georgem Lucasem s prosbou – tedy, zda může parodovat Hvězdné války. Získal souhlas, ovšem s podmínkou, že hlavní hrdina nebude kopií Hana Sola. A co se stalo? Oblékli ho jako Indiana Jonese.  

6. Monty Python a Svatý Grál

Kostýmy u takového filmového formátu jsou vždy nákladné, proto je někdy zapotřebí hledat o něco úspornější varianty. Napadlo by vás ale, že kroužkovou zbroj rytířů netvořil kov, ale pletená příze? Na první pohled nerozeznatelné, avšak, až budete příště film sledovat, zkuste si těchto detailů všimnout.

7. Pulp Fiction

Ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí si můžete všimnout jednoho obrázku na tričku, které má na sobě oblečené Quentin Tarantino a nese na sobě logo magazínu Orbit. A není tomu tak náhodou. Právě tento magazín totiž jako první udělal s Quentinen rozhovor na počátku jeho filmové kariéry, a tohle gesto mělo být zkrátka děkovným gestem.

zdroj: YouTube

Total
0
Shares
Související články
ořechy
Read More

TOP 10 nejlepších ořechů

Ořechy jsou oblíbenou pochoutkou a nepostradatelnou součástí některých receptů. Jsou zdrojem energie a chrání naše zdraví. Připravili jsme pro vás seznam 10 nejlepších ořechů, které byste měli zařadit do svého jídelníčku. Seznamte se s nimi a vyberte si takové, které vás potěší nejen svou chutí, ale i účinky v oblasti zdraví.
Total
0
Share