10 bylinek pro podporu zdraví, které mít vždy po ruce

Dbát na silnou imunitu a celkové zdraví každého z nás není na škodu nikdy. Podpořit zdraví můžete pomocí nejrůznějších doplňků stravy. Mnohem přirozenější však je důvěřovat bylinkám. Už naše babičky totiž věděly, že byliny dokážou pomoci s kdejakou zdravotní komplikací.
zdraví
Příroda v sobě ukrývá poklad. Jen ho najít. (foto: 123RF)

3.  Měsíček lékařský

Kdo by neznal tolik proslulou měsíčkovou mast? Není divu, vždyť účinky této byliny jsou přímo kouzelné. Působí skvěle jako ochránce vašeho organismu, posílí tělo proti zánětům a bojuje s veškerými bakteriemi i viry. Měsíček v podobě masti vám zahojí rány, popáleniny i vyrážky, umí si poradit dokonce i s hemeroidy. Mast vám krásně vyživí a zjemní pleť, zmírní i problémy s křečovými žilami. Bolesti či křeče při menstruaci se s měsíčkem lékařským také stanou minulostí.

4.  Voňavá meduňka

Neexistuje člověk, který by nemiloval vůni meduňky. Ta vám dodá dostatek harmonie a klidu do každého hektického dne. Což je pro zdraví také přínosem.

zdraví
Bylinky lze užívat ve formě již hotových kapslí nebo například usušené. (foto: 123RF)

5.  Lipový květ

Lípa je zázračný strom, jehož květ vám pomůže při bronchitidě a jiných nachlazeních. Skvěle pomáhá na žaludeční problémy, nadýmání i horečku.

6.  Podběl lékařský

Drobné žluté kvítky na začátku jara vás přivedou k louce podbělu. Ten vám kompletně posílí imunitu, pomůže s odhleněním i celkovým nachlazením. Čaj z podbělu je nejlepším pomocníkem také na jarní chřipky.

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share