10 bylinek pro podporu zdraví, které mít vždy po ruce

Dbát na silnou imunitu a celkové zdraví každého z nás není na škodu nikdy. Podpořit zdraví můžete pomocí nejrůznějších doplňků stravy. Mnohem přirozenější však je důvěřovat bylinkám. Už naše babičky totiž věděly, že byliny dokážou pomoci s kdejakou zdravotní komplikací.
zdraví
Příroda v sobě ukrývá poklad. Jen ho najít. (foto: 123RF)

7.  Maliník

Čaj z listů maliníku si zamilují především ženy. Pomáhá totiž se srovnáním menstruačního cyklu a pozitivně působí na plodnost. Při porodu zmírňuje bolesti a zajišťuje lepší průběh. Skvěle působí také na srdeční funkci a krevní tlak, maliník má na poli zdraví skvělé protizánětlivé účinky a upravuje zažívání.

8.  Kontryhel

Další ženskou bylinkou je kontryhel. Je skvělý v případě, kdy je třeba vyvolat menstruaci a srovnat celý menstruační cyklus. Kontryhel skvěle léčí veškeré záněty i vaginální výtoky, dokonce pomáhá s léčbou neplodnosti. Užívání čaje z kontryhelu působí jako prevence proti výskytu myomů v děloze.

zdraví
Kontryhel se nazývá bylinkou ženského štěstí. (foto: 123RF)

9.  Kozlík lékařský

Největší parťák pro zklidnění a lepší soustředění je kozlík lékařský. Tato bylina se často doporučuje ve formě tablet nebo čaje při studiu nebo nervovém vypětí. Pomáhá celkově zklidnit mysl a nervy, přináší kvalitní spánek a regeneraci.

10. Dubová kůra

Poslední bylinkou, která nesmí chybět v seznamu nejlepších bylin pro zdraví, je dubová kůra. Ta vám pomůže jako skvělá protizánětlivá látka, která pozitivně působí také proti krvácení. Pečuje o každou tkáň i kůži, má protialergické účinky a chrání tělo před viry, plísněmi a mikroby. Odvar z dubové kůry se doporučuje pro lepší hojení ran, například po porodu a skvělý je také k léčbě průjmu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

TOP 10 nejlepších ořechů

10 benefitů CBD oleje

Total
0
Shares
Související články
největší zvířata
Read More

TOP 10: Největší zvířata na světě

Země je plná nádherné přírody a zvířat, z nichž se člověku až tají dech. Zejména divoká příroda je plná tvorů, u kterých se nestačíme podivovat nad jejich velikostí nebo dravostí. Která zvířata jsou ale ta největší na světě? Podívejte se na deset z nich a zjistěte o nich zajímavé detaily.
Total
0
Share