10 pozitivních účinků běhání

Běh patří k nejlepším sportovním aktivitám vůbec. Je zdarma, vybavení není nijak nákladné, navíc ho lze provozovat kdykoliv se nám zachce. A to jsou ostatně jedny z důvodů, proč mu dát šanci. Prospívá však i naší zdravotní stránce. Jak? Pojďme si zmínit 10 pozitivních účinků běhání, díky kterým se nám tato sportovní aktivita doslova dostane pod kůži.
běh
Běhání lze provozovat kdekoliv. (foto: 123RF)

8. proti stresu

Ztráta zaměstnání, obava o finanční stránku nebo rozchod s partnerem – důvodů ke vzniku stresu může být celá spousta. Jelikož mluvíme o něčem, co člověku škodí po všech stránkách, je dobré vědět, jak ho odbourat, a ještě lépe jak mu předcházet. Běh je v tomto případě řešení. 

Podobně účinkuje i každodenní aspoň třicetiminutová procházka, proto když nemáte na běh pomyšlení, co třeba zajít aspoň do krámu pěšky?

9. lék na hubnutí

Běh je také skvělou činností, při které se hubne. Spalování kalorií totiž jede na plné obrátky. Jenom za třicet minut se spálí kalorií minimálně 300. A když to tak půjde dál, zanedlouho uvidíte skvělé výsledky. Především zpevněné tělo komplexně. I když se to nezdá, při běhu se totiž zapojuje rovnou několik problematických partií najednou.

běžec
Vitamin D, pevnější svaly i kosti. (foto: 123RF)

10. proti většímu bříšku

A co je velice pozitivní, běh je způsobem, jak se zbavit většího bříška. Právě to je nejvíce problematickou partií, která umí způsobit vrásky na čele mnohým ženám, ale i mužům. Nemusíte běhat příliš dlouho, stačí pár kilometrů za týden.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 benefitů CBD oleje

TOP 10: Způsoby, jak se ubránit COVIDu

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share