10 pozitivních účinků běhání

Běh patří k nejlepším sportovním aktivitám vůbec. Je zdarma, vybavení není nijak nákladné, navíc ho lze provozovat kdykoliv se nám zachce. A to jsou ostatně jedny z důvodů, proč mu dát šanci. Prospívá však i naší zdravotní stránce. Jak? Pojďme si zmínit 10 pozitivních účinků běhání, díky kterým se nám tato sportovní aktivita doslova dostane pod kůži.
běh
Běhání lze provozovat kdekoliv. (foto: 123RF)

5. lepší imunita

Co v současné době potřebujeme ze všeho nejvíce? Pevnou imunitu a neprůstřelnou obranyschopnost těla. A přesně to podpoříme tím, že si aspoň třikrát týdně uběhneme pár kilometrů. 

6. ZLEPŠÍ SEXUÁLNÍ VÝKONNOST

Zvýšení fyzické kondice, podpora růstu svalové hmoty i zlepšení imunitního systému – k těmto všem benefitům běhání můžeme připsat další, a to lepší sexuální výkonnost. Běh totiž zlepšuje krevní cirkulaci, což přispívá k fungování mnoha orgánů v lidském těle. Dokonce se tím pádem podporuje i sexuální vzrušení. A když se k tomu přidá i zvýšení sebevědomí a atraktivity způsobené štíhlou figurou, neuspokojivé intimní chvíle se vás týkat nebudou.

běžci
Běhejte sami nebo s partou přátel. (foto: 123RF)

7. KRÁSNÁ A BEZCHYBNÁ pleť

Běhat by měli i ti, kteří se dlouhodobě potýkají s akné nebo jinými problémy pleti a kůže vůbec. Pravidelný pohyb obecně totiž podporuje prokrvování pokožky a ochraňuje buňky před jejich stárnutím. Jen tedy dejte pozor na vyčerpávající sportovní činnosti, v takovém případě to může mít spíše kontraproduktivní účinek.

Total
0
Shares
Související články
nejlepších sportovců
Read More

TOP 10 nejlepších sportovců světa. Mistři medailí a rekordů

Stejně jako v každém oboru, i na poli sportu se najdou hvězdy, které můžeme označit za ty nejlepší. Opomineme částku na výplatní pásce a podíváme se na stránku výkonnostní a stránku toho, jak se daní sportovci zapsali do historie. Vyjede nám níže uvedený seznam top deseti nejlepších sportovců všech dob. Kdo kraluje celému žebříčku?
Total
0
Share