10 tipů, jak konečně vydržet u cvičení a docílit postavy snů

Už je to nějaká doba, co jste naposledy obuli kecky a šli běhat. Možná už je to několik týdnů, co jste byli v posilovně a na cvičební podložku se vám ve skříni jen práší? Přiznejme si upřímně – prostě to opět nedopadlo. Možná za to mohla nemoc, rodinná krize, příliš mnoho povinností. Na tom ale nezáleží, důležité je opět začít a tentokrát u toho vydržet.
vydrzet
Je těžké začít a ještě těžší je vydržet. (foto: depositphotos)

Těchto 10 tipů vám pomůže u cvičení konečně vydržet a nepolevit!

1. Nepřestávejte

Nejjednodušší způsob, jak udržet věci v chodu, je prostě nepřestat. Vyhněte se dlouhým přestávkám při cvičení, jinak obnova zvyku bude trvat o to déle a bude vyžadovat mnohem větší úsilí.

2. Dejte si závazek

Zavažte se k tomu, že vydržíte 30 dní a že se danému cvičení nebo pohybu budete věnovat každý den, i kdyby to mělo být jen 20 minut. To váš cvičební návyk upevní.

3. Udělejte si to zábavné

Pokud se na cvičení netěšíte a jste doslova otrávení z toho, že budete muset něco dělat, snažte se udělat si to zábavnější. Existují tisíce způsobů, jak můžete pohybovat tělem a cvičit, takže se nevzdávejte, pokud jste se rozhodli, že zvedání závaží není pro vás. Každý pohyb se počítá, je jedno, jestli tancujete, běháte, cvičíte jógu nebo boxujete.

4. Najděte ten správný čas

Nedávejte čas cvičení na místo, kde půjde snadno odsunout stranou něčím důležitějším. Hned po práci nebo první věc ráno jsou často dobrá místa, kam cvičení zařadit. Tréninky v poledne může být příliš snadné přeskočit, protože se na vás valí hromada práce a povinností a pozdě večer už se nikomu nechce.

Total
0
Shares
Související články
běh
Read More

10 pozitivních účinků běhání

Běh patří k nejlepším sportovním aktivitám vůbec. Je zdarma, vybavení není nijak nákladné, navíc ho lze provozovat kdykoliv se nám zachce. A to jsou ostatně jedny z důvodů, proč mu dát šanci. Prospívá však i naší zdravotní stránce. Jak? Pojďme si zmínit 10 pozitivních účinků běhání, díky kterým se nám tato sportovní aktivita doslova dostane pod kůži.
pevný zadek
Read More

10 cviků pro pevný zadek a krásná stehna

Plavková sezóna se nezadržitelně blíží, a tak je na čase začít pro vysněnou postavu něco dělat. Pokud jste již přemýšlela o lepším jídelníčku či nějaké dietě, určitě se už odhodláváte také ke cvičení. Jaké cviky ale vybrat pro pevné a krásné nohy, štíhlá stehna a vyrýsovaný zadeček? Poradíme vám těch deset nejúčinnějších.
Total
0
Share