TOP 10 Nejslavnější sportovní série

V každém sportu jde především o úspěch a slávu. Většinou se to docílí ziskem trofejí. Někdy se však můžete stát slavným, aniž byste museli něco vyhrát. V dnešním žebříčku se podíváme na ty nejlepší nepřetržité série, ať už výher, proher, titulů, odpalů a dalších. Tak se pojďme podívat!

 

10. Mužský basketbal, tým Caltech – 207 proher v řadě


Většina sérií se snaží co nejdéle udržet, no tenhle tým se jí chtěl co nejdříve zbavit. V roce 1996 prohráli utkání a série proher se protáhla až do roku 2007, tedy dlouhých 11 let! Teď můžeme jen spekulovat, kdo se cítil nejhůř – fanoušci tohoto týmu, hráči tohoto týmu, nebo ten tým, kterého Caltech dokázal po 11 letech proher porazit? Každopádně slušný počin 😀

 

9. Fotbal, FC Arsenal – 49 zápasů bez prohry


Ve fotbale padá spousta výsledků, které nemají logiku. Stačí jeden pohyb špatně, jeden odražený míč a tým, co má jasně navrch může prohrát. Fotbal (a ženy) prostě nemá logiku. Proto je obdivuhodné, že v roce 2003 (i začátek 2004) dokázal tým z jedné z nejlepší fotbalových lig světa neprohrát úctyhodných 49 zápasů za sebou. Arsenalské mužstvo si vysloužilo přezdívku Invictibles za 36 výher a 13 remíz.

 

8. Mužský basketbal, UCLA Bruins – 88 vyhraných zápasů v řadě


Série začala v roce 1971 a skončila až v roce 1974. Do té doby si tento tým připsal 88 hladkých vítězství. Před touto sérií měli sérii 60 vítězství za sebou. Tzn. že kdyby tehdy ten jeden zápas neprohráli, měli by celkovou sérii 148 zápasů bez prohry. I těch 88 je ale skvělý počin.

 

7. Tenis, Martina Navrátilová – 16 po sobě jdoucích let s Grand Slamovým titulem


Martina je jedním z největších hráčů tohoto sportu vůbec. Vyhrála 18 Grand Slamových titulů ve dvouhře a 31 Grand Slamových titulů ve čtyřhře. Od roku 1975 až do roku 1990 vyhrávala Grand Slam pravidelně každý rok. Je to úctyhodné, vzhledem k tomu, že jde o tenis. Těžko říct, zda se někdy ještě někomu podaří něco podobného.

 

6. Baseball, Orel Hershiser – 59 bezbodových náhozů


Ano, drží rekord v počtu náhozů, při kterých soupeři nedokázali bodovat. Jeden takový shutout je v baseballu dosti obtížný, proto je rekord 59 v řadě jaksi téměř nepochopitelný.

 

5. Golf, Byron Nelson – 11 vítězství v PGA Tour za sebou


Vyhrát v golfu turnaj není jen tak. Je to všechno jen na vás, není spoluhráč, který by za Vás bojoval, když to prostě nejde. Stačí jeden špatný úder a máte po turnaji. Stačí jedna rána a můžete skončit hluboko v poli poražených. Nemluvím o tom, jak člověk musí být psychicky silný a jak se musí vyrovnat s podvětrnostními podmínkami při každém odpalu. Takže fakt, že Byron Nelson vyhrál 11 PGA Tour za sebou je skutečně ohromující. Vyhrál těchto 11 turnajů v jednom roce (1945) a to mluvím jen o PGA, jinak v tomto roce vyhrál 18 turnajů! Nejblíže mu byl Tiger Woods (kdo jiný) v roce 2006-7, který jich vyhrál 7. Takže ani Tiger se mu nedokázal přiblížit. To jen dokazuje, jak velkolepý výkon tohle je.

 

4. Americký fotbal, Brett Favre – 297 nastoupení k zápasu NFL v řadě


Americký fotbal je drsný sport, není snad hráče, kterému by se  v tomto sportu vyhlo zranění. Je to vždy na ostří nože. Největší “násilníci” jsou obránci. Většinou má jeden z nich jen jeden cíl, zastavit quaterbacka, zničit ho. A proto je nastoupení k 297 zápasům v řadě neslýchané. Ať už ho nenávidíte nebo ho milujete, tento výkon musíte respektovat.

 

 3. Basketbal, Boston Celtics – 8 titulů NBA v řadě


Jen se zamysleme nad tím, jak je těžké vyhrát titul v nějakém týmovém sportu. Musíte mít dominantní tým, to jistě, ale musíte mít také stabilní formu a psychickou odolnost, což týmu většinou dlouhodobě nevydrží. Proto je vždy tak obtížné titul obhájit. Protože když trochu povolíte, nastoupí hned další, kteří vašeho zaváhání využijí. Proto série, která se povedla týmu Boston Celtics je neuvěřitelná, protože vyhráli titul v nejlepší basketbalové lize světa 8x, a to za sebou! Od roku 1959 až do roku 1966 kralovali tomuto sportu nepřetržitě. Předtím vyhráli ještě v roce 1957 a později v letech 1968 a 1969. Tzn. že od roku 1957 až do roku 1969 vyhrál titul jen dvakrát někdo jiný.

 

2. Baseball,  Cal Ripken – 2632 po sobě odehraných her


Lou Gehrig je považován za nejlepšího hráče baseballu všech dob. V rozmezí 15 sezón hrál v řadě neuvěřitelných 2130 her. Asi by to pokračovalo, kdyby ho nedostihla nemoc, která ponese později jeho jméno. Nikdo si po desetiletí nemyslel, že by se tomuto číslu mohl někdo přiblížit. Tedy do té doby, dokud Cal Ripken nenastoupil do pole 30. května 1982. Od té doby si nenechal ujít ani jednu hru až do finále na domácím stadionu v roce 1988. Ripken hrál 2632 po sobě jdoucích her. Jeho série skončila, až on sám dobrovolně odebral své jméno ze soupisky. Když překonal rekord Loua Gehriga, tedy když hrál svou 2131 hru v řadě, fanoušci to později označili jako největší okamžik v historii MLB v roce 2007.

 

1. Baseball, Joe DiMaggio – 56 odpalů v řadě


Rekord vznikl v roce 1941 a nikdo se mu zatím nedokázal přiblížit. Nejblíže je z roku 1896, což je 45 hitů, ale tehdy byl ještě baseball relativně neznámý sport a ještě se nehrál tak, jak se hraje nyní. Později je tu ještě 44 odpalů Petera Rose z roku 1978. Takže číslu 56 se vůbec nikdo nedokázal přiblížit. To jen dokazuje mistrovské dílo tohoto chlapíka, který je samozřejmě již zapsán v “hall of fame”  (síň slávy). V baseballu tento “hitting streak” je definován jako počet  po sobě jdoucích oficiálních her, ve kterých hráč získá alespoň jeden úder. V “moderní době” je nejblíže počin z roku 2005 výkon Jimmyho Rollinse počtem 38, takže ač už starší, nebo mladší generace, tomuto počtu se nikdo nemůže ani omylem stále přiblížit a určitě to nevypadá, že někdy ano.
Tak zde jsme si představili nejslavnější sportovní série. Uvidíme, zda je někdy někdo dokáže překonat, ale většina už není včerejší a drží už nějakou dobu. Takže pravděpodobnost je docela malá, ale třeba se někdy zadaří a nebo prostě vzniknou nějaké úplně nové. Komentovat můžete opět pod článkem 🙂

 

Zdroj: Toptenz.net

Total
0
Shares
Související články
Total
0
Share