10 přírodních způsobů, jak vyvolat menstruaci

I když k nám ženám tohle období neodmyslitelně patří, nemáme ho zrovna v lásce. Víme sice, že je tento proces důležitý a že má svůj význam, ale kdyby bylo po nás, klidně bychom se bez menstruace obešly.
menstruaci
Jak přirozenou cestou vyvolat opožděnou menstruaci? (foto: 123RF)

5. Nalijte si sklenku červeného

O červeném víně se říká, že roztahuje cévy. Nalít si proto jednu či dvě skleničky po náročném dni může být nejen způsob, jak se odměnit za starosti a stres, ale i šance, jak přivolat opožděný cyklus.

6. Spolehněte se na kurkumu

Kurkuma je sytě oranžové koření, které ovlivňuje hladinu progesteronu a estrogenu v těle a zároveň zvyšuje jeho produkci. Navíc jeho antispazmodický účinek pomáhá rozšiřovat dělohu. Kurkumu můžete konzumovat několika způsoby, jako je vmíchání čajové lžičky kurkumového prášku do sklenice mléka. Dá se dokonce přidat do kari, zeleninových pokrmů nebo rýže.

7. Jezte ovoce a zeleninu nabitou vitamínem C

Vitamin C pomáhá hormonální rovnováze a zvyšuje hladinu estrogenu. Lepší hormonální hladiny řeší problémy s nepravidelnou menstruací. Proto zvýšené hladiny estrogenu a snížené hladiny progesteronu indukují kontrakci dělohy, což má za následek menstruaci. Zařaďte do jídelníčku citrusové plody, jako je rybíz, pomeranče, bobule, borůvky nebo zeleninu bohatou na vitamín C, jako je špenát, zelené a červené papriky, rajčata nebo brokolice.

Total
0
Shares
Související články
anglicky
Read More

10 jednoduchých tipů, jak se naučit anglicky

Už dlouho si přejete umět anglicky a víte, že vám nový jazyk přinese lepší pracovní příležitosti nebo se vám bude lépe cestovat? Ať už se chcete naučit anglicky z jakéhokoliv důvodu, je důležité vědět, jak na to. Přečtěte si deset tipů, jak se snadno a rychle naučíte angličtinu.
Total
0
Share