10 vtipných knih o filozofii, které rozšíří vaše vědomosti

Filozofovat jde nad čímkoliv – ať už je to náboženství, věčný souboj dobra proti zlu, lidská přirozenost nebo sociální tématika. Většina filozofů bere každé téma velmi vážně, ovšem spousta knih je pak příšerně spletitých, chvílemi nudných, snadno se v nich ztratíme. To je to, kdy odborníci využijí klidně patnáct slov pro vyjádření něčeho, kde stačí pouhé slovo. Naštěstí ale existuje spousta filozofů, kteří našli způsob, jak ponuřejší svět filozofie okořenit něčím zajímavým – špetkou zábavy, hravosti a satiry.
filozofii
ilustrační obrázek (foto: depositphotos)

5. Holy Bible – Nejlepší Bohem zatracená verze – Knihy Mojžíšovy: Pro ateisty, agnostiky a fanoušky náboženské hlouposti (1. díl)

Tato kniha mezi mnohými vzbudila pořádný rozruch, a to z důvodu, že se jedná kopii a editaci (někdo tomu říká přímo vandalismus) Svaté bible, avšak v trochu jiném podání. I když mnozí tvrdí, že je to neuctivé, ve skutečnosti je to kniha plná upřímnosti, přímočarosti a úsečného shrnutí bible. Od chvíle, kdy se ponoříme do Starého zákona, kde bylo mnoho pravidel o tom, co mohou ženy dělat při menstruaci a jaký druh kopyt má mít dobytek, zjistíte, jak se díky míře, lásce a toleranci dostal svět do moderního křesťanství.

6. Evangelium létajícího špagetového monstra

Stejně jako Církev SubGenius se i „Pastafariáni“ – jak jsou známí učedníci Špagetové příšery – rozhodli vytvořit si vlastní náboženství. Kniha je satirizující na každém kroku tím, že ukazuje svět, kterému vládne nestálý ďábel vyrobený z těstovin a vykresluje obraz náboženské doktríny, která je zároveň naprosto šílená a stejně uvěřitelná jako cokoliv jiného. Je to občas těžké čtení, které je však podtrženo dobře mířeným humorem bez posměšků, ale lehké drzosti a provokujících úšklebků.

7. Klub rváčů

Ačkoli postmoderní kniha o kontrakulturách s lehkým cynismem může budit rozpaky, snoubí se v ní to, s čím v průběhu života bojuje mnoho z nás – ať už jde o komercionalismus, rodinu, boj s každodenní dřinou i bolestí. V rámci knihy jsou zmiňované různé bizarnosti a kontroverze, které jsou jakousi parodií na výchovné romány pro mládež.

Total
0
Shares
Související články
Berlín
Read More

TOP 10 míst, která byste měli navštívit v Berlíně

Berlín je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Evropy, co se historie týče. Není tedy divu, že je velice vyhledávaným místem pro mnoho turistů. Proto jsme připravili seznam míst, která byste si neměli nechat ujít při návštěvě tohoto hlavního města. Ideální na podzimní víkendový výlet k našim sousedům.
Total
0
Share