Lidské tělo je plné překvapení. Tyhle zajímavosti vás dostanou

Své tělo bereme jako samozřejmost. Zrovna tak i většinu procesů, které se v něm dnes a denně odehrávají. Mluvíme však o fungování lidského těla, můžeme mluvit doslova o zázraku. Je někdy až neuvěřitelné, co všechno naše tělo dokáže. Podívejte se na 10 faktů a zajímavostí o lidském těle, které navždy změní vše, co jste doposud znali.
lidské tělo
Lidské tělo je plné překvapení. (foto: depositphotos)

1. Červené tváře, červený žaludek

Určitě už jste se někdy dostali do situace, kdy jste zčervenali. Obvykle červenáme, když je nám trapně nebo se stydíme. Když nám ale zčervenají tváře, zčervená nám současně také povrch žaludku. Lidské tělo je opravdu zvláštní stroj.

2. Když se zastaví tělesné funkce

Znáte ten pocit, kdy si potřebujete kýchnout? Pak to konečně přijde, vy si kýchnete a… teď to přijde. V ten okamžik, kdy si kýchnete, se na malou chvíli zastaví všechny tělesné funkce.

3. Bazén plný slin

Lidské tělo během života vyprodukuje neuvěřitelné množství slin. Toho množství je dokonce tak moc, že by bez problému naplnilo dva velké bazény. Ale koupat by se v tom nikdo nechtěl.

4. 10 milionů barev

Věděli jste, že lidské oko dokáže rozpoznat až 10 milionů různých barev? Je nám to ale tzv. k prdu, protože náš mozek si takové množství barev nedokáže zapamatovat (především ten mužský). Škoda.

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share