Lidské tělo je plné překvapení. Tyhle zajímavosti vás dostanou

Své tělo bereme jako samozřejmost. Zrovna tak i většinu procesů, které se v něm dnes a denně odehrávají. Mluvíme však o fungování lidského těla, můžeme mluvit doslova o zázraku. Je někdy až neuvěřitelné, co všechno naše tělo dokáže. Podívejte se na 10 faktů a zajímavostí o lidském těle, které navždy změní vše, co jste doposud znali.
lidské tělo
Lidské tělo je plné překvapení. (foto: depositphotos)

8. Stříkání krve

Lidské srdce je orgán, kterému snad ani nelze porozumět. Motor našeho těla, bez kterého nelze fungovat. Kdo z vás ale věděl, že srdce pumpuje pod takovým tlakem, že by dokázalo krev vystříknout až do výšky 4. patra?

9. Hlad nebo spánek

Na co podle vás člověk zemře dříve? Na nedostatek spánku nebo na hlad? Zatímco bez jídla člověk vydrží i několik týdnů, po deseti dnech bez spánku dojde k selhání organismu. Výjimkou je snad jedině Paul Kern, který nespal 40 let.

10. Plocha plic

Věděli jste, že plocha plic v lidském těle je zhruba stejně velká, jako je plocha tenisového kurtu? Za předpokladu, že bychom vedle sebe naskládali všechny plicní sklípky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 zajímavostí o různých věcech, které vám vyrazí dech

Jak dobře znáte Česko? 10 zajímavostí o naší krásné republice

Total
0
Shares
Související články
přejídání
Read More

10 tipů, jak stopnout emoční přejídání

Je známé, že stresové životní situace mají tendenci vyvolávat neodolatelnou touhu po jídle, co nás uklidňuje. Sedět na gauči u televize a ládovat do sebe čokoládovou zmrzlinu nebo hamburger se může jevit jako nejsnazší řešení na naše emoční strasti, nicméně v průběhu tohoto rituálu a s několika sousty navíc nám to jako dobrý nápad přestane připadat.
Total
0
Share